Organizery do szuflad z ubrankami

Zastosowałam ambitny i nietypowy sposób segregacji ubrań w komodzie mojego dziecka – użyłam zakładek z rozmiarem i rodzajem ubrań. Otrzymałam od was wiele pozytywnych reakcji na ten pomysł, więc postanowiłam go jeszcze bardziej udoskonalić i podzielić się tutorialem oraz materiałami do ich wykonania. Dzięki tym zakładkom organizacja ubrań niemowlaka staje się o wiele prostsza. 

Informacje ogólne

Moje zakładki mają rozmiar A6, czyli kartki A4 złożonej na 4 części, więc mieszczą się w pojemnikach o wymiarach 18 x 32 x 10 cm (szerokość x długość x wysokość). W ten sposób mogę mieć cztery pojemniki w szufladzie obok siebie bez marnowania miejsca.

W Lidlu jakiś czas temu kupiłam zestaw sześciu plastikowych pudełek do przechowywania (z pokrywkami). Nie jestem pewna, jakiej są marki, ale dostępnych jest wiele różnych marek, w tym te od „Curver”. Możesz też użyć koszy, pudełek lub innych pojemników, które pasują do wymiarów szuflady i ogólnej estetyki Twojej komody.

Najtrwalsze zakładki są drukowane na najgrubszym dostępnym papierze, jednak moja drukarka nie jest kompatybilna z bardzo grubymi arkuszami. Aby uzyskać podobny efekt, wydrukowałam wzór na zwykłym papierze, a pod spodem umieściłam arkusz o gramaturze 250 g/m2, po czym zalaminowałam obie warstwy.

Gdy pierwszy raz zrobiłam mój pierwszy organizer, zaczęłam używać ich do wszystkiego. Mam nawet specjalny do akcesorii do kręconych włosów.

Czego potrzebujemy?

W zależności od Twoich umiejętności i wymagań, materiały potrzebne do wykonania zakładek mogą się różnić. My będziemy musieli przygotować mocną, laminowaną wersję:

Posiadanie gilotyny do papieru nie jest konieczne, ale ułatwia i przyspiesza cięcie materiału. Podobnie możemy osiągnąć to samo bez laminatora, ale uzyskamy mniej trwały efekt końcowy, a z czasem zakładki mogą nam się zniszczyć.

Przygotowanie

  1. Projekt zakładek pobieramy z pliku, który zawiera kolory i style dla chłopców i dziewczynek. Zakładki są drukowane w formacie A6, w rozmiarach od 52 do 74, z podziałem na miesiące: 0-3 m, 3-6 m, 6-12 m, 12-18 m.
  2. Drukujemy niezbędne strony zakładek.
  3. Używając ostrego noża lub linijki, przetnij kartkę poziomo na środku, tak aby otrzymać dwie kartki formatu A5 z dwiema zakładkami na każdej.

Uwaga! Jeśli używasz folii do laminowania o rozmiarze A6 lub nie chcesz w ogóle laminować, po prostu potnij od razu na 4 osobne zakładki.

  1. Umieść kartę z dwoma zakładkami na folii do laminowania. Aby większą stabilność, pod kartą umieściłam gruby arkusz o tym samym rozmiarze.
  2. Wyrównujemy obie połówki arkusza, a następnie przepuszczamy go przez laminator. Powtarzamy ten proces z kolejnymi dwoma zakładkami.
  3. Na koniec potnij zalaminowane arkusze na pojedyncze zakładki.
  4. I masz to! Włóż pionowo zakładki do pudełek z ubraniami.