Uważam, że jaskrawe dekoracje świąteczne są tandetne. Zamiast tego preferuję bardziej naturalne kolory, takie jak brąz i pastele, często z odrobiną brokatu. Dlatego tak uwielbiam girlandę z szyszek.

Mimo, że do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze wiele dni, możesz powoli zacząć wprowadzać świąteczny nastrój do swojego domu. Zawsze uwielbiam oglądać w domu świąteczne dekoracje – pomagają mi one wprowadzić do mieszkania świąteczny nastrój! Inną kwestią jest to, że tym roku szczególnie chcę się upewnić, że wszystkie moje dekoracje są umieszczone poza zasięgiem ciekawskich małych łapek 😉 Jak na razie zaczęłam od delikatnej girlandy z szyszek. Szyszki zostały pomalowane białą farbą, aby przypominały spadające płatki śniegu. Inną opcją jest ozdobienie końcówek każdej z szyszek złotym brokatem, aby uzyskać dodatkowy blask.

Wykonanie jej jest proste i niedrogie. Podstawą są oczywiście szyszki. Wymyśliłam dość gęsty łańcuch, ale mój mąż mnie ubiegł i zostało mi tylko kilkanaście sztuk. Ale i tak ładnie ozdabiają kominek.

Potrzebne materiały

Wykonanie

Wylewamy białą farbę na płaską powierzchnię. Usuwamy z szyszek wszelkie zanieczyszczenia i igły, a następnie zanurzamy każdą z nich w farbie, tak aby uzyskać wygląd białych szyszek. Jeśli nie pomalujemy ich pędzlem, uzyskamy bardziej naturalny i przypadkowy rozkład farby, ale jeśli wolisz, możesz użyć pędzla.

Odstawiamy szyszki do wyschnięcia. Gdy wyschną, wiążemy każdą z nich u góry sznurkiem. Liczba użytych szyszek zależy od twojej inwencji twórczej 🙂

Moja mała girlanda jest umieszczona na półce przy kominku. Oplata świece i figurki, nadając im subtelny, ale fajny wygląd. Możesz też umieścić te szyszki w szklanym naczyniu lub użyć ich wraz innymi bombkami do stworzenia oszałamiającego stroika!