Lubię kombinować i znajdować wciąż nowe sposoby na to, jak zrobić wypieki bez jajek, mleka krowiego i miliona dziwnych składników. Ciasta, ciasteczka, a zwłaszcza muffinki bez jajek i mleka, to moje ulubione desery. 

Ostatnio próbowałam trzy razy (w ciągu trzech dni) przepis na owsiane muffinki dla alergika. I zdecydowanie okazał się on warty rozpowszechnienia na stronie. Muffinki są lekkie, pyszne, a co najważniejsze, szybkie w przygotowaniu. Nie zawierają żadnych alergenów, więc możesz je bez obaw wcinać. W zaledwie dwie minuty możesz przygotować płatki owsiane potrzebne do przygotowania mleka owsianego w ilości wymaganej tylko w tym przepisie. Po prostu połącz 3 łyżki płatków owsianych i szklankę wody oraz szczyptę soli i cukru waniliowego.

Muffiny mogą stanowić fantastyczną bazę dla dodatkowych smaków, takich jak kakao czy przyprawa do piernika. Są też wspaniałe w tej podstawowej formie.

Składniki

Przygotowanie

Przesiej mąkę przez sito, aby usunąć wszelkie grudki. Chciałabym zwrócić waszą uwagę na fakt, że jest to bardzo ważny punkt! Pominęła go podczas jednego przygotowywania muffinek bez jajek i wyszedł zakalec, dlatego nie zapominajcie o ni.

Do miski wsyp cukier, proszek do pieczenia i mąkę. Dobrze je wymieszaj. W mniejszej misce wymieszaj ze sobą mleko owsiane i olej. Dodaj mokre składniki do suchych, mieszając, aż się połączą – nie dłużej. Następnie ostrożnie przełóż masę do papilotek i piecz przez 25 minut w temperaturze 180 stopni. Z tych proporcji możesz zrobić około 10 babeczek świetnych dla ludzi ze skazą białkową.