Emerytura to czas, podczas którego każdy planuje odpoczynek. Wszyscy pragną, by był to czas beztroski i spokoju. By tak było, musimy się do tego dobrze przygotować. Jedną z rzeczy, które mogą sprawić, że będziemy czuć się bezpieczniej, jest zakup dobrej polisy na życie. Jeśli jesteś przed 60 rokiem życia, jest to ostatni moment, by podpisać umowę na jak najlepszych warunkach. Jak wybrać odpowiednią polisę i co może ona obejmować? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.
Polisa na życie na emeryturze – czy to jeszcze możliwe?
Polisa na życie kojarzy się przede wszystkim z ubezpieczeniem ludzi młodych. Oferty towarzystw ubezpieczeniowych są zazwyczaj skierowane do osób między 18 a 60 rokiem życia. Nie każdy jednak wie, że można wykupić ubezpieczenie na życie po 60 (porównaj na ubezpieczeniaonline.pl), a czasem nawet po ukończeniu 65 lat. Trzeba jednak mieć na uwadze, że takie polisy będą obejmowały nieco inny zakres niż te, skierowane do ludzi młodszych, które mogą np. dostać pieniądze z tytułu pobytu w szpitalu lub ciężkiej choroby. W przypadku emerytów najczęściej będzie to możliwość zabezpieczenia swoich bliskich przed poniesieniem kosztów związanych z pogrzebem. Z otrzymanych po śmierci ubezpieczonego pieniędzy, można także opłacić np. bieżące zobowiązania w postaci rachunków emeryta.
Polisa przed 60 rokiem życia – co obejmuje?
Jeśli ukończyłeś 60 lat i zbliżasz się do przejścia na emeryturę, jest to często ostatni moment do przystąpienia do ubezpieczenia, które pomoże Ci finansowo w przypadku poważnego zachorowania, takiego jak np.:
- Przewlekła niewydolność nerek;
- Zawał serca;
- Udar mózgu;
- Nowotwór złośliwy;
- Choroba Alzheimera;
- Choroba Parkinsona;
- Sepsa;
- Ciężkie oparzenie;
- Stwardnienie rozsiane.
W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego i wybranej polisy zakres ten będzie inny. Zazwyczaj jednak maksymalny czas ochrony nie przekroczy 65 roku życia.
Od czego zależy cena ubezpieczenia?
Na koszt polisy i to, czy w ogóle będzie ona dostępna dla osoby w danym wieku oraz w jakim zakresie, będzie mieć wpływ wiele czynników. Przede wszystkim będzie to wiek osoby chcącej się ubezpieczyć, a także suma ubezpieczenia. Im starsza osoba, tym koszt będzie większy, a zakres opieki mniejszy. Składka też rośnie, jeśli chcesz ubezpieczyć się na większą kwotę. Nie bez znaczenia jest także stan zdrowia osoby objętej polisą. Przede wszystkim, jeśli chcesz być objęty ubezpieczeniem w razie np. ewentualnej hospitalizacji spowodowanej ciężką chorobą (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/dodatkowe-ubezpieczenie-na-wypadek-ciezkiego-zachorowania/419.html), musisz zapoznać się ze szczegółowymi ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. W tym celu bardzo dobrze jest skorzystać z porównywarki cenowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mieć przed sobą dokładne zestawienie, bez wychodzenia z domu. W ten sposób o wiele łatwiej jest wybrać ofertę najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom.
Natalia, 24-latka pracująca w administracji publicznej, marzy o niezależności zawodowej jako freelancerka. Na korcie tenisowym ujawnia swoją energię i determinację. Pisze z perspektywy kogoś, kto dąży do realizacji swoich marzeń o własnym ogrodzie, co symbolizuje jej pragnienie wzrostu i rozwoju osobistego.