W życiu każdej kobiety prędzej czy później nastąpi czas, kiedy trzeba sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. W momencie, kiedy skóra nastolatki zaczyna sprawiać pierwsze problemy, warto wdrożyć przystosowaną do niej pielęgnację. Trzeba mieć świadomość tego, że używanie niedopasowanych kosmetyków może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego nastolatki w żadnym wypadku nie powinny sięgać po produkty do pielęgnacji z kosmetyczek swoich mam – o wiele lepiej sprawdzają się kosmetyki specjalnie dostosowane do ich potrzeb.

Kosmetyki dla nastolatek – kiedy po nie sięgnąć?

Wiele mam zastanawia się, kiedy jest dobry moment na to, by kupić swoim córkom pierwsze kosmetyki dla nastolatek. Pierwsze zmiany dotyczące wyglądu dotykają dziewczynki już w wieku 11-12 lat.

Oczywiście, mowa tutaj nie tylko o delikatnych kosmetykach kolorowych, ale także tych pielęgnacyjnych. Na szczęście wybór kosmetyków dla nastolatek w drogeriach jest tak szeroki i zróżnicowany, że stworzenie pierwszej kosmetyczki dla nastoletniej dziewczynki nie powinno stanowić żadnego problemu.

Pierwsze problemy ze skórą dotyczą zazwyczaj dziewczyny w wieku 12-14 lat. Są to między innymi wypryski, nadmierne przetłuszczanie się i uporczywy trądzik. Z tymi problemami dojrzewania boryka się zdecydowana większość dziewcząt – to dobry moment na kupno pierwszych kosmetyków.

Jakie powinny być kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

Większość nastolatek w okresie dojrzewania zmaga się z problemem skóry trądzikowej. Skóra twarzy wygląda nieestetycznie, przetłuszcza się, błyszczy, a także często pojawiają się na niej wypryski. Pomimo tego że jest to okres przejściowy, dla wielu nastolatek stan cery jest przyczyną nie tylko złego humoru, ale także groźnych kompleksów. Dlatego bardzo ważny jest wybór kosmetyków do cery trądzikowej dla nastolatek.

W pielęgnacji młodej cery szczególnie dobrze sprawdzają się kosmetyki antybakteryjne, które oczyszczają skórę, działają przeciwzapalnie i regulują wydzielanie sebum. Jeśli problem jest wyjątkowo nasilony, niezwłocznie należy udać się z nastolatką do dermatologa.

Pomimo tego że nastoletnia cera jest bardzo wymagająca, jej pielęgnacja wcale nie musi być trudna. W kosmetyczce nastolatki powinny znaleźć się takie kosmetyki jak: 

Co z kosmetykami do makijażu?

Nie ma co ukrywać – temat makijażu u nastolatek jest dość kontrowersyjny i budzi wiele emocji. Jednak dziewczęta w tym wieku bardzo chętnie eksperymentują ze swoim wyglądem i warto im to umożliwić. W drogeriach kupić można naturalne kosmetyki dla nastolatek, które pozwalają zamaskować niedoskonałości i podbudować pewność siebie u nastoletniej dziewczyny. Są to delikatne, hipoalergiczne i niemalże niewidoczne produkty, które z pewnością chętnie sięgnie każda nastolatka. Mowa tutaj między innymi o delikatnych kremach BB, sypkich pudrach, balsamach do ust, tuszach do rzęs czy też bibułkach matujących.