wrotki

Aktywność fizyczna to coś, czego potrzebuje każdy z nas, by zachować zdrowie. Nie inaczej jest z dziećmi, które są wulkanami niekończącej się energii. Warto pokazać im różne formy aktywnego spędzania wolnego czasu. W ostatnich latach można zauważyć powrót popularności wrotek. Może to być nie tylko forma aktywności czy sposób na rozładowanie energii, ale także świetna okazja do zacieśniania więzi z rodzicem.

Czy wrotki i rolki to to samo?

Rolki i wrotki są często ze sobą mylone. Choć i jedne i drugie to obuwie na kółkach, to nie jest to oczywiście to samo i nie można tych słów stosować zamiennie. Wrotki to obuwie posiadające cztery kółka po dwa na każdym boku, natomiast rolki mają je w jednej linii, na środku podeszwy.

Wrotki są stabilne i uważane są za bezpieczniejsze, dzięki czemu świetnie się nadają dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednak, by bezpiecznie z nich korzystać, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Na co zwrócić uwagę kupując wrotki dla dzieci?

Szukając odpowiednich wrotek dla dziecka, musimy zwrócić uwagę np. na rodzaj kółek. Możemy zdecydować się na kółka twarde lub miękkie. Stopień ich twardości jest oznaczony od 0 do 100 A. Im twardsze kółka chcemy, tym wyższą wartość wybierajmy. Jednak dla dzieci lepsze są wrotki posiadające miękkie kółka, które zapewniają lepszą przyczepność oraz amortyzację. Minusem jest oczywiście szybsza ścieralność, dlatego niektóre osoby decydują się na modele o twardszych kółkach.

Niestety nie dadzą one takiej amortyzacji na nierównościach, przez co mogą być mniej bezpieczne, a jak wiadomo, bezpieczeństwo naszych dzieci powinno być dla nas najważniejsze. Oprócz kółek trzeba jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj buta. Tu też mamy do wyboru obuwie twarde lub miękkie. W tym przypadku znaczenie będzie miał fakt, do jakiej jazdy mają nam te wrotki służyć.

Miękkie obuwie świetnie sprawdzi się podczas zwrotnej jazdy, np. tańca, jednak mimo tego, że jest lekkie i wygodne, to mniej stabilizuje kostkę. Z kolei twarde obuwie będzie idealnym wyborem do jazdy rekreacyjnej, gdyż dobrze przylega do stopy i kostki. Oczywiście nie można zapomnieć o odpowiednim rozmiarze, gdyż za małe wrotki mogą powodować otarcia, a za duże mogą skutkować brakiem stabilizacji i ryzykiem urazów i upadków.

Wrotki Oxelo – świetny wybór dla każdego dziecka

Jeśli chcesz dla swojego dziecka ładne i bezpieczne wrotki, bardzo dobrym wyborem są wrotki Oxelo. Występują w ciekawych wersjach kolorystycznych, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki, a także wykonane są z dobrych jakościowo materiałów. Znajdziesz także modele dla dorosłych, dzięki czemu będziesz móc dzielić pasję ze swoim dzieckiem. Może to być świetna okazja do wspólnego spędzania czasu i zacieśniania więzi ze swoją pociechą, a dla Ciebie także sposób na ciekawą i przyjemną aktywność fizyczną. Nie zapominaj o kasku chroniącym głowę przed urazami i ochraniaczach na kolana i łokcie, co zwiększy wasze bezpieczeństwo i zabezpieczy was przed ewentualnymi otarciami oraz ranami.