Odpowiednia muzyka potrafi podnieść cię na duchu i dać ci impuls do działania. Ostatnio mój tyłek sam rusza się w rytm muzyki latino, co wprawia mnie w dobry nastrój, ale cały czas sięgam po moją listę ulubionych piosenek, niezależnie od gatunku. Są to motywujące piosenki, które zawsze potrafią poprawić mi nastrój. 

Na tej długiej playliście, składającej się z ponad 300 piosenek, znajduje się kilka przeze mnie uwielbianych, które, niezależnie od tego, w głęboki jest dół motywacyjny wpadłam, potrafią mnie z niego wyciągnąć. Oto moje TOP 5 wyborów; najbardziej motywujące piosenki, jakie kiedykolwiek słyszałam.

1. Nickelback – What are you waiting for?

Are you waiting on a lightning strike? Are you waiting for the perfect night? Are you waiting ’til the time is right?

Na co więc czekasz? Musisz uwierzyć w swoje aspiracje i wzbić się w powietrze! To bez wątpienia najlepsza piosenka motywacyjna, jaką kiedykolwiek słyszałam. Z każdym słowem tego utworu na mojej twarzy pojawia się coraz większy uśmiech. Każdy kolejny wers uskrzydla mnie. Nie ma możliwości, żeby ktoś oparł się takiej mocy! 😉

2. Rachel Platten – Fight Song

Piosenka motywacyjna do słuchania, gdy czujesz się przygnębiony, zawierająca ważne przesłanie, które przypomina nam, że zawsze mamy możliwość uczynienia rzeczy lepszymi. Nawet gdy życie staje się trudne i wydaje się nie do pokonania, ten utwór da ci zastrzyk pewności siebie, który pozwoli ci przypomnieć sobie o twojej wewnętrznej sile. Możesz być małą łódką na wielkim oceanie, ale nawet małe one mogą tworzyć ogromne fale, jeśli będą stale i uparcie płynęły do przodu.

3. Jamal – Nowy dzień

Właśnie wstał do nowy dzień, jeszcze raz do zdobycia, cały świat o tym wie…

Co może być lepszego, niż rozpoczęcie dnia przy wspaniałej muzyce? Reggae nie jest moim ulubionym gatunkiem, ale jest kilka piosenek, które naprawdę do mnie przemawiają. Poza tym, nie da się zaprzeczyć, że reggae jest kwintesencją pozytywnej energii. To jest jedna z takich piosenek!

4. Tabb & Sound’N’Grace – Możesz wszystko

Wystarczy tylko chcieć, powitać nowy dzień, nieważne to, co było…

To naprawdę takie proste – jeśli tylko się do tego przyłożysz, możesz osiągnąć wszystko! 🙂

5. Scorpions – Catch Your Luck And Play

We go hey (you), live (now), Catch your luck and play

To piosenka o miłości, ale przede wszystkim o tym, że jutro wstaje nowy dzień. Musisz jak najlepiej wykorzystać swój czas, żyjąc w teraźniejszości i korzystając ze szczęścia, póki trwa! Scorpions to klasyk z mocnym przesłaniem; piosenka motywacyjna, o której długo nie zapomnisz?

Jakie piosenki twoim zdaniem najlepiej pomagają wyjść z dołka? Jakie piosenki zadziałały na Ciebie w przeszłości, a które mogą pomóc komuś innemu teraz? Jakie motywujące piosenki znasz? Czy znasz oprócz piosenek cytaty które motywują ? Daj nam znać w komentarzach!