Odetchnij od miasta – 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce

Odetchnij od miasta

Wakacje są po to, żeby odetchnąć – od miasta, pracy, codzienności. Są po to, by wspólnie z rodziną robić to, na co zazwyczaj brakuje czasu, a potem długo wspominać poznane letnie zapachy i smaki.

Książka „Odetchnij od miasta” Aleksandry Bogusławskiej to przewodnik inny niż wszystkie. To opowieść o ludziach – odważnych, zdeterminowanych, by spełniać swoje marzenia. Jednocześnie to praktyczny zbiór 62 fajnych miejsc – domów gościnnych, które po prostu trzeba odwiedzić.

Odetchnij od miasta

Kto z nas nie ma czasem ochoty rzucić wszystkiego i uciec w Bieszczady? Ja zrobiłam tak ostatnio, tylko że na chwilę ;) A bohaterowie książki zrobili to na serio. Porzucili etaty w warszawskich korporacjach, wygodne miejskie życie, by przenieść się w góry, nad morze, na Mazury i otworzyć swoje małe pensjonaty – miejsca z klimatem. Takie, które wyróżniają się wystrojem, pysznym jedzeniem, cichą okolicą i przede wszystkim niepowtarzalną atmosferą. Dla niektórych bohaterów tej książki było to spełnienie życiowego marzenia, a dla innych zwykły przypadek. Do takich domów gościnnych przyjeżdża się nie jak do hotelu, ale jak do przyjaciół.

W końcu też udało im się zwolnić. Dla nich modne dziś slowlife i hygge nie są tylko hashtagami na Instagramie, wypełnionymi zdjęciami herbaty z kardamonem. To styl życia, który odnaleźli w oderwaniu od pogoni za pieniędzmi, a w kontakcie z naturą i własnymi wartościami.

Aleksandra Bogusławska od 10 lat prowadzi bloga Duże Podróże, pomagając podróżnikom odnaleźć się w wielkim świecie. Mieszkała już w różnych krajach oraz wiele z nich zwiedziła, jednak wciąż ma sentyment do kraju, w którym się wychowała i z tej tęsknoty za Polską, powstała książka „Odetchnij od miasta”. Każde z opisanych miejsc autorka odwiedziła osobiście – to najlepsza ich rekomendacja.

Domy gościnne przedstawione w publikacji podzielone są na pięć kategorii, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

  • Świetna kuchnia
  • Dla dzieciaków
  • Święty spokój
  • Inspiracja
  • Wiejskie życie

Jecie przy wspólnym stole, słuchacie opowieści gospodarzy, mijacie się na podwórku. Ludzie w domach gościnnych są znacznie bardziej otwarci na siebie niż goście hotelowi. Chcą kontaktu, przywieźli ze sobą historie i życiowe doświadczenia.

Autorka przedstawiła również mnóstwo sugestii atrakcji, które warto zobaczyć w okolicy oraz krótki poradnik, jak rzeczywiście odetchnąć od miasta. Bo wyjechać to nie wszystko, trzeba naprawdę wczuć się w klimat, żeby prawdziwie odpocząć.

„Odetchnij od miasta” to pierwszy przewodnik, który przeczytałam od deski do deski. Zafascynowały mnie historie ludzi, którzy tworzą te piękne miejsca i mam ochotę odwiedzić każde z nich. Książka jest pięknie wydana, zachwyca niesamowitymi zdjęciami. To z pewnością przydatna pozycja dla tych, którzy lubią odpoczywać w stylu slow life. Jeśli szukacie takich miejsc, chcecie odpocząć od miejskiego zgiełku, odstresować się i spędzić czas na łonie natury, a przy okazji poznać historie ludzi, którzy te miejsca tworzą, jak najbardziej warto sięgnąć po ten przewodnik i wybrać sobie dom gościnny, który spełni Wasze oczekiwania.

Ja już jestem po urlopie, ale za rok koniecznie wybiorę się w któreś z tych pięknych miejsc! :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Recenzje
Olender Beauty Spot
Mój pierwszy raz z mezoterapią mikroigłową w Olender Beauty Spot

Prosty sposób na proste plecy
HealthyBack – prosty sposób na proste plecy

Zamknij