Siła jest kobietą

Siła jest kobietą

Kochana kobieto, czy dostrzegasz to, jakim cudem jesteś?

Każda z nas ma zbiór własnych wartości, które prowadzą nas przez życie. Właśnie te wyznawane przez Ciebie stoją za tą wspaniałą kobietą, którą widzisz w lustrze. To one dyktowały każdy wybór i popierały najmniejszą życiową decyzję. To Twoje unikatowe prawdy, które sumując się, stworzyły tę piękną, silną kobietę, którą teraz jesteś. Wszystko czego doświadczyłaś, każda dobra i gorsza chwila, przeczytane książki, obejrzane filmy, odniesione sukcesy, przeżyte porażki, wartości wyniesione z domu, a przede wszystkim to, co Ty dajesz światu, tworzy prawdziwą Ciebie.

Siła jest kobietą

Siła jest kobietą

My kobiety wciąż musimy uczyć się odnajdywania w nowej roli, dostosowywania się do zmiennych okoliczności, pozostając cały czas w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami. Kończymy szkołę, gotowe na podbój świata, udowadniamy swoją wartość w pracy, prowadzimy biznesy, zakładamy rodziny, rodzimy i wychowujemy dzieci. Świat cały czas stawia przed nami wyzwania, z którymi musimy się mierzyć. A my, jak to my, próbujemy robić wszystko najlepiej, jak to tylko możliwe.

Staramy się z całych sił, ale tak łatwo jest zgubić się w tym chaosie, wypaść z jednej z ról. Odpuścić. Pozwolić, by to świat zaczął dyktować warunki. Poddać się.

Siła jest kobietą

Nie pozwól na to. Jeśli zwalniasz, to tylko w zgodzie ze sobą, na własnych warunkach. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele, bo nie da się być dobrą zawsze i we wszystkim. Daj sobie przyzwolenie na wybór tego, co w tym momencie jest najważniejsze. Nie poddawaj się, tylko rób przerwę na oddech. Gdy robi się pod górkę, naucz się odpoczywać, a nie odpuszczać. Może być trudno, ale jedynie pozostając w zgodzie ze sobą, przełamujesz wszystkie ograniczenia i żyjesz w pełni.

Siła jest kobietą

Sztuka kochania. Siebie.

Kochana, zatrzymaj się dziś na chwilę. Spójrz na siebie w lustrze i uwierz, że jesteś silną, wspaniałą kobietą. Doświadczyłaś w życiu różnych rzeczy – dobrych, złych, inspirujących i tych ściągających na dno. Ale każda z nich uczyniła Cię silniejszą. Bądź sobą, taką jaka jesteś. Bo to wystarczy. Zawsze wystarczało. Od Twojego pierwszego oddechu jesteś na tym świecie po coś. Jesteś tu dla jakiegoś celu. Bo świat potrzebuje dokładnie takiego zestawu cech i talentów, jakie właśnie Ty posiadasz. I może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Twoja samoakceptacja i miłość do siebie samej jest wszystkim, czego potrzebujesz, by zrobić kolejny krok naprzód.

Siła jest kobietą

I tego życzę Ci w dniu naszego święta. Nie czekaj, aż ktoś pozwoli Ci być sobą. Nie zmieniaj się dla kogoś, rób to tylko i wyłącznie dla siebie. Masz w sobie siłę, która potrafi zmieniać świat. Tylko uwierz w to i zwyczajnie kochaj siebie.

Wszystkiego najlepszego!

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Manifest Freelancera
Manifest Freelancera

Kierunek: freelance. Sukces na własnych zasadach
Kierunek: freelance – kilka słów o książce i konkurs

Zamknij