Jak odnieść sukces w 2018 roku?

Jak osiągnąć sukces w 2018 roku?

Wiem, że jesteś ambitna i chcesz odnieść sukces. Wszyscy tego chcemy. Fajnie byłoby zrobić to w tym roku. Tylko co ów sukces tak naprawdę dla Ciebie oznacza.


Czy przypadkiem, angażując się w nowe przedsięwzięcie, nie skupiasz się trochę za bardzo na jego ewentualnym sukcesie? Już na początku analizujesz, czy projekt ma szansę powodzenia, czy będzie taki super, jak sobie to wyobrażasz. Czy jest sens w ogóle zaczynać i czy wysiłek się zwróci. Zaczynasz zadręczać się jeszcze zanim usiądziesz do pracy.

A może by tak zmienić nieco perspektywę i zacząć projekt, w którym jego powodzenie nie będzie Twoim głównym celem, tylko fajnym skutkiem ubocznym? Postaw na kreatywność i dobrą zabawę, bez względu na to, czy odniesiesz zwycięstwo, czy też nie. Jeśli w efekcie projekt okaże się sukcesem – to super! A jeśli nie, to nic, przynajmniej dobrze się przy nim bawiłaś i na pewno czegoś Cię nauczył.

Właśnie z takim podejściem wchodzę w rok 2018.

Sukces na blogu

Moje posty na blogu powstają najczęściej spontanicznie, pod wpływem impulsu, jakiejś przypadkowej myśli albo codziennych obserwacji. Zdarza mi się zaplanować wpis z większym wyprzedzeniem i przygotowaniem merytorycznym. Ale potem okazuje się, że te spontaniczne, napisane w dwa kwadranse, przyjmują się lepiej niż te, z którymi wiązałam wielkie nadzieje.

Dlaczego?

Bo świat ma w dupie to, ile czasu poświęcam na tekst. W kreatywnym świecie nie da się kontrolować tego, który projekt, wpis czy działanie odniesie sukces. Masz pewne przesłanki, teoretycznie wiesz jaka tematyka się sprawdza, jakie zdjęcia są popularne, jak wypromować wpis i jakie panują aktualnie trendy. Ale to, czy trafisz w te wytyczne, to już w zasadzie loteria. Dlaczego więc przykuwać aż tak wielką wagę do walki o ten „sukces”? Lepiej skupić się na działaniu z pasją, kreatywnością, wierząc, że sukces przyjdzie jako rezultat tych działań.

W tym roku nie przyjmuj wskaźnika liczby odwiedzin na blogu jako wyznacznik Twojego blogerskiego triumfu. Bo wcale nie statystyki o nim zadecydują. Wręcz przeciwnie, gdy liczby zaczynają spadać, tracisz wiarę w siebie i sens tego całego pisania. Natomiast kliknięcie przycisku „Publikuj” jest zwycięstwem samym w sobie.
Bo piszesz.

Jak osiągnąć sukces w 2018 roku?

Sukces w kreatywnej karierze

Trudno jest zmierzyć sukces w kreatywnej karierze. Czy 5000 obserwujących na Instagramie to już sukces? Czy musisz starać się bardziej? Czy powinnaś wrzucać dwa zdjęcia dziennie, czy jedno co drugi dzień? A o której godzinie i z jakim hashtagiem? Śledzisz statystyki, liczbę polubień na Facebooku, próbujesz opracować strategię, która dostarczy Ci jeszcze więcej fanów. A czy nie lepiej byłoby po prostu cieszyć się procesem tworzenia, ucząc się przy tym i świetnie bawiąc?

Zamiast patrzeć na liczby, dziel się ze światem tym, co masz do zaoferowania. Jeśli mu się spodoba, to super! Jeśli nie – nic nie szkodzi. Ty i tak dobrze się przy tym bawiłaś. To wcale nie stan konta i statystyki decydują o Twoim zawodowym powodzeniu.

Rok temu już w lutym czułam się, jakbym wygrała na loterii, bo zaczęło spełniać się moje zawodowe marzenie. Już wtedy byłam gotowa odznaczyć „sukces” na mojej liście celów. A przecież ile wspaniałych rzeczy działo się potem.

Jak osiągnąć sukces w 2018 roku?

Niech w tym roku Twoim sukcesem nie będą liczby. Miarą Twojego powodzenia może być satysfakcja, harmonia, balans między pracą i domem. Sukcesem są wolne wieczory spędzone z rodziną, a nie dodatkowe projekty, nad którymi ślęczysz po nocy. To może być zdobycie wymarzonej pracy albo odejście z korporacji na swoje. To systematyczne pisanie bez względu na to, ile osób to czyta. To radość tworzenia i praca nad sobą. Nie bądź dla siebie zbyt wymagająca. Może nie zdobędziesz jeszcze tego, o co w tym roku walczysz, ale grunt, że się dobrze bawisz.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Podsumowanie roku 2017 i plany na Nowy Rok
Podsumowanie roku 2017 i plany na Nowy Rok

Urlop macierzyński jako okazja do rozwoju
Urlop macierzyński jako okazja do rozwoju

Zamknij