Co słychać na freelansie? #15

Wrzesień był TYM miesiącem. Tym, na który czekałam. Tym, w którym dzień pracy złożony z wyszarpanych kwadransów miał zmienić się w spokojną rutynę. Warunki sprzyjające produktywności. I jak mi poszło? Zapraszam na podsumowanie ostatnich tygodni na freelansie.


Ostatnie tygodnie minęły nam na przygotowaniu do przedszkola, przyzwyczajeniu się do przedszkola, chorowaniu, powrocie do przedszkola i oczywiście w międzyczasie pracy. Momentami rzeczywiście wydajnej. A momentami… po staremu ;)

Nowe wzory, nowi klienci

Warunki pracy były bardzo zmienne, ale nowych wzorów nie mogło zabraknąć. Powstało kilka projektów dla moich stałych klientów oraz rozpoczęłam współpracę z kolejną marką – PlushMinky. Z Angeliką poznałyśmy się na zeszłorocznych targach Fast Textile, jak widać, kontakty tam zawiązane owocują do dziś. Oprócz nowych wzorów, fani mojego Sleeping Foxa wreszcie doczekali się go na polskim rynku! Właśnie za pośrednictwem PlushMinky można kupić go zarówno na tkaninie, jak i na dzianinie, w wersji szarej i granatowej. Czyż to nie cudownie? ;) Poniżej kilka wzorowych nowości.

W sprzedaży pojawił się również u Dresówka.pl mój wzór Wataha w kilku wersjach kolorystycznych i kilku grubościach dzianiny. Zapraszam do zakupu :)

Media

Kilka dni temu pojawił się drugi, jesienny, numer katalogu Spoonflower. Tak jak w poprzednim, w tym również załapałam się do grona najlepiej sprzedających na tej platformie projektantów i moje dwa wzory znalazły się na stronach katalogu – Sleeping Fox oraz Hygge Night.

Jakiś czas temu dostałam również propozycję od australijskiego wydawnictwa Crooks Press i moje projekty znajdą się w najnowszej ekskluzywnej publikacji „Drawn Volume. 2”. Prace nad wydaniem trwają, album będzie drukowany w lutym i w okolicach wiosny powinnam mieć go w swoich rękach :) Crooks Press rozsyła tę publikację do setek firm branżowych, dyrektorów artystycznych i galerii. Będzie również dostępna w sprzedaży detalicznej w postaci drukowanej i cyfrowej. Jest to więc najwyższy moment, żeby świat nauczył się wymawiać „Brzozowska”! Nadchodzę!

Z małych zawodowych sukcesów dołączyłam też do grona artystów „z wyższej półki” na portalu Dribbble. To bardzo uskrzydlające wyróżnienie :)

Blogowanie

W zeszłym tygodniu mój blog obchodził trzecie urodziny. Przegapiłam. Ups. Niemniej jednak bardzo fajnie, że to już trzy lata, że nadal mi się chce i że tu jesteście! :)
W połowie września miałam przyjemność porozmawiać w radomskim Radiu Plus na temat blogowania. Wywiad wyszedł bardzo sympatycznie, a ja coraz bardziej zaprzyjaźniam się z radiowym mikrofonem. Do odpowiedzi wyciągnęła mnie również radomska pisarka i blogerka Ewa Podsiadły-Natorska i na swoim blogu Co na to Natorscy przeprowadziła ze mną krótką rozmowę.

Przygotowania do targów Fast Textile

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile w Nadarzynie, w których biorę udział razem z Agą Kobylińską pod naszą wspólną marką Polka Dots. Zgodnie stwierdziłyśmy, że przełom września i października to dobry moment, żeby zacząć przygotowywać materiały do naszego stoiska ;) Tak więc ruszyłam z projektem ulotek, ścianek, koncepcją stoiska i materiałów reklamowych. Wydrukowałam ostatnio moje portfolio w poręcznym formacie A6, by móc rozdawać je klientom, i te same katalogi przydadzą mi się akurat na targach. Najbliższe tygodnie zapowiadają się więc pracowicie – to lubię!

Prywatnie

W naszym życiu prywatnym tematem przewodnim jest nadal przedszkole. Piotruś chodzi do Krainy Przygód już od półtora miesiąca, przeżyliśmy okres adaptacji, pierwsze chorowanie, więc chrzest bojowy za nami! Można uznać go za pełnoprawnego przedszkolaka. Mama też się zaangażowała i wspólnymi siłami zrobiliśmy nawet kapelusz Pani Jesieni na przedszkolny konkurs. Dawno nie robiłam takich rzeczy, więc frajdę miałam jeszcze większą, niż mój syn ;)

Udało mi się niedawno spełnić cel, który planowałam od miesięcy. Wydałam tomik wierszy mojej babci. To taka pamiątka z okazji piątej rocznicy jej śmierci.

We wrześniu spotkałyśmy się również w gronie Przedsiębiorczych Radomianek na kolejnej biznesowo-inspirującej kawie. Zebrała nas się już całkiem imponująca grupka! Oby tak dalej :)

Czytałam, słuchałam

W tematach książkowych postawiłam ostatnio na książki z kategorii lekkich i przyjemnych. W dwa wieczory pochłonęłam „Confess” Colleen Hoover, dokończyłam „Wielkie Kłamstewka”, które zauroczyły mnie podobnie jak serial. Z biznesowych tematów przeczytałam „Uwierz w siebie bardziej” Marty Kaim. Później zahaczyłam o thriller psychologiczny „Córeczka” Cathryn Kroft, a na koniec poprawiłam macierzyńskim humorem w „Ratunku! Moje dziecko mnie wykończy” Bunmi Laditan. Po obejrzeniu w jeden weekend całego sezonu Szefowej wzięłam się w końcu za książkę o tym samym tytule, a aktualnie przerabiam „W market[r]ingu” Gary’ego Vaynewchuk. Muzycznie nie działo się chyba nic konkretnego, ale nadrobiłam trochę zaległych podcastów z mojej ulubionej serii Creative Pep Talk Show. Udało mi się też kilka razy usiąść do pianina i w żółwim tempie uczę się grać „Human” Rag’n’Bone. Och, cóż to jest za odskocznia i relaks!

No i tak wyglądały moje ostatnie tygodnie. A co tam u Was? Jakieś sukcesy, przedsięwzięcia? Chętnie poczytam! :) I do zobaczenia w kolejnym podsumowaniu z tej serii, na pewno będzie ciekawie!

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance
Sukces nie jest przypadkiem
Poniedziałkowa Motywacja – Sukces nie jest przypadkiem

Potężna moc kreatywności
Potężna moc kreatywności

Zamknij