Molito – skandynawski styl tworzony z miłością

Molito - skandynawski styl tworzony z miłością

Za każdym razem, gdy kupisz ręcznie robiony produkt, po drugiej stronie ktoś tańczy z radości. Dlatego tak bardzo lubię wspierać biznesy rękodzielnicze – te napędzane pasją, miłością do tworzenia i podparte talentem.


Sama amatorsko szydełkuję, a moja mama jest mistrzem robótek na drutach. Dlatego tak bardzo urzekła mnie nowa marka Molito – manufaktura ubranek dla dzieci oraz ich mam. Ich główne założenia to wysoka jakość, naturalne materiały oraz dbałość o najmniejszy szczegół. Wszystkie oferowane produkty są stworzone ręcznie na drutach lub szydełku i wykonane z najwyższej jakości naturalnej bawełny – z merynosów lub alpaki.

Molito - skandynawski styl tworzony z miłością

Produkty Molito nawiązują do tradycji i stylu skandynawskiego, wszystkie są starannie wykonane i wykończone. Wełna merino i alpaka to idealna przędza dla wrażliwej skóry dziecka – jest miękka, nie drapie i nie uczula. Wełna pozyskana z Merynosów – owiec górskich zachowuje swoje termoaktywne właściwości. Dlatego tak dobrze nadaje się do produkcji czapeczek, szalików i sweterków dziecięcych.

Molito - skandynawski styl tworzony z miłością

Sweterek od Molito

Elegancki sweterek w kolorze królewskiego błękitu urzekł mnie od pierwszej chwili. Uroku dodają mu detale – czerwona lamówka i duże drewniane guziki. Sweterek wykonany jest z wełny merynosów, dzięki czemu jest przyjemnie miękki, miły dla skóry i nie drapie. Włókna wełny merino są cienkie i gęste, zapewniając świetną izolację termiczną. Zimą trzymają ciepło, a latem zapobiegają oddziaływaniu gorącego powietrza. Sweterek jest więc idealny na kapryśną jesienną pogodę.

Co więcej, wełna merynosów posiada właściwości bakteriostatyczne, a ze względu na zawartość naturalnych tłuszczów, trudniej się brudzi. Włókna są elastyczne, więc odzież zachowuje swój kształt na lata.

Molito - skandynawski styl tworzony z miłością

Dbałość o każdy detal

Relację biznesu handmade z klientami buduje się nie tylko świetną jakością produktów, która w tym przypadku nie pozostawia żadnych wątpliwości. To także każdy etap procesu realizacji zamówienia. U Molito każde ubranko jest starannie zapakowane w biały papier, osobne tekturowe pudełko i przewiązane ozdobnym sznurkiem. Piękny skandynawski minimalizm. Do produktu dołączona jest zawieszka, która mówi, spod czyich rąk wyszło to dzieło.

Uwielbiam, gdy talent idzie w parze z pasją. Z takiego połączenia rodzi się najwyższa jakość, którą widać w skandynawskich ubrankach od Molito.

Molito - skandynawski styl tworzony z miłością
Molito - skandynawski styl tworzony z miłością

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Recenzje
minderCRM - Organizacja pracy na freelansie
minderCRM – Organizacja pracy na freelansie

Kura, co tyła na diecie - recenzja i konkus
Kura, co tyła na diecie – recenzja i konkurs

Zamknij