Poniedziałkowa Motywacja – Zaangażowanie

Poniedziałkowa Motywacja - zaangażowanie

We wszystkim co robisz, masz wybór – pójść na całość lub zrobić tylko tyle, ile będzie bezpiecznie. Zostawić otwartą furtkę, gdyby pojawiły się trudności – taką łatwą drogę ucieczki.

Jeśli byłabyś w sytuacji zagrażającej Twojemu życiu i potrzebowałabyś wody, żeby przetrwać, czy poddałabyś się po jej bezowocnym poszukiwaniu przez 3 godziny? Raczej nie, szukałabyś dalej, bo nie miałabyś innych opcji.

Stare powiedzenie mówi:

Jeśli chcesz podbić wyspę, spal swoje statki.

Aby osiągnąć coś wielkiego, musisz zaangażować się tak, jakby nie było drogi powrotnej. Dopóki tego nie zrobisz, nie zaczniesz naprawdę się zmieniać i osiągać tego, o czym marzysz. Bo progres następuje na najwyższym poziomie zaangażowania.

Nie zbliżysz się do sukcesu, skradając się na paluszkach. Nie zajdziesz go po cichu od tyłu, musisz o niego zawalczyć. Ruszaj więc za tym, czego pragniesz, jakby świat stał w płomieniach. Jakby wszystko miało się kręcić wokół tego, co zamierzasz zdobyć.

Większość ludzi, którzy nie spełniają swoich marzeń, ponosi porażkę nie przez brak możliwości, a przez brak zaangażowania.

Lew, atakujący gazelę, nie podchodzi do niej z nadzieją, że ta się przewróci. Atakuje ją z całą siłą, uporem i szybkością. Właśnie tak zdobywa się trofeum.

Zaangażowanie to klucz do sukcesu. Jeśli nie jesteś gotowa w pełni się poświęcić, zagłębić się w czymś, to jest to wyraźny sygnał, że walczysz nie o to, co trzeba. Musisz żyć swoimi marzeniami, oddychać nimi i każdego dnia stawać się taką osobą, która da radę spełnić swój sen.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja - Daj z siebie wszystko
Poniedziałkowa Motywacja – Daj z siebie wszystko

Poniedziałkowa Motywacja – Bądź swoim największym fanem

Zamknij