Poniedziałkowa Motywacja – Wiara w siebie

Wszyscy wokół bardzo chętnie nam radzą, jak powinniśmy żyć, co robić, a czego niekoniecznie. Bo źle, bo za szybko, bo zbyt ryzykownie.


Często wewnętrznie czujesz, że chciałabyś inaczej, że możesz więcej, ale nie sposób przebić się przez tę postawioną przez innych ścianę. Przestajesz słuchać siebie, wierzyć we własne możliwości, miotasz się między tym, czego chcesz, a tym, co powinnaś.

Kobiety to istoty niezwykle wytrwałe, ambitne i odważne. Ale świat zewnętrzny często sprawia, że nie dostrzegamy tego w sobie. Jesteśmy uczone, że powinnyśmy dbać o innych, wspierać ich, poświęcać się, a własne dobro jest gdzieś na szarym końcu.

W takich warunkach trudno jest dostrzec potencjał, który w Tobie drzemie. A on na pewno gdzieś tam jest. Musisz go tylko poszukać, przestać skupiać się na brakach, na tym, czego nie potrafisz. Brak wiary w siebie sprawia, że kręcisz się w kółko. Nie pozwalasz sobie rozkwitnąć i być w pełni sobą.

Brak wiary w to, że masz prawo żyć po swojemu, ogranicza Cię i odbiera energię. – Marta Kaim

Każda z nas ma swoje tempo, energię i moc. Tylko Ty wiesz, jaki jest Twój właściwy rytm. Jeśli nie żyjesz w zgodzie z nim, pojawia się wypalenie, frustracja i spadek energii. Bo podskórnie czujesz, że to nie tak powinno być. Źródłem Twojego niezadowolenia jest odcięcie się od swojego biologicznego zegara, potencjałów i tego, co w Tobie drzemie. Bo aby być w pełni sobą, musisz żyć w harmonii, tej zdefiniowanej przez Ciebie.

Większość z nas skupia się na brakach swojej osobowości, bo tak jest łatwiej. Dostrzeżenie swojego potencjału, wewnętrznego blasku wymaga odwagi. Musisz mieć w sobie wiarę, że potrafisz, że jesteś tutaj po coś. I na pewno nie po to, żeby zmarnować swój potencjał. Wszystko zaczyna się w głowie, dlatego uwierz w siebie, bo ta wiara da Ci siłę, by wzbić się wysoko.

Marta Kaim w książce „Uwierz w siebie bardziej” radzi, byś powiedziała do siebie na głos:

„Mam w sobie wiarę. Wierzę w siebie i tylko ja mam wpływ na to, jak wygląda moje życie”.

Na początku może być dziwnie. Ale z każdym kolejnym razem będzie coraz łatwiej. Bo jesteś ważna i czas, abyś w to uwierzyła.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja - Nie musisz zaczynać od zera
Poniedziałkowa Motywacja – Nie musisz zaczynać od zera

Poniedziałkowa Motywacja - zaangażowanie
Poniedziałkowa Motywacja – Zaangażowanie

Zamknij