Poniedziałkowa Motywacja – Nie musisz zaczynać od zera

Poniedziałkowa Motywacja - Nie musisz zaczynać od zera

Często jesteśmy uwięzieni wśród ograniczonych myśli, ludzi, hamujących przekonań, a gdzieś w środku jest głos, który chce wykrzyczeć: niech coś się wreszcie stanie!


Pewnie nie raz próbowałaś zaczynać od nowa. Pierwszy raz, drugi piąty, czternasty. I jak długo w tym trwałaś? Miesiąc? Trzy miesiące? Prawda jest taka, że nie staniesz się zwycięzcą w 90 dni. Nie zadziałało, bo nie wytrwałaś w tym wystarczająco długo, nie zawalczyłaś o to na serio. Gdy nie było efektów, rzuciłaś to, by zająć się czymś innym.

I tkwisz w biegu od jednej rzeczy do następnej, oczekując, że któraś wreszcie „zatrybi”.

Przestań!

Zatrzymaj się.

Nie tędy droga. Nie musisz w kółko zaczynać wszystkiego od początku. Potrzebujesz zmienić sposób myślenia, działania. Zmienić to, jak radzisz sobie z problemami. Bo często drobna zmiana wystarczy.

Nie gódź się na to, jak jest

Czasami bywa ciężko. Problemy pojawiają się jeden za drugim, wszystko idzie nie po Twojej myśli. I jak sobie radzisz w takich chwilach? Pozwalasz im trwać, czekając aż przyjdą kolejne? Jak narkoman, czekający na kolejną działkę albo palacz na następnego papierosa?
Nie musisz godzić się na to, jak jest, nałogowo przywiązana do tych gorszych chwil, bez pozwolenia, by coś z nimi zrobić. Zmień nastawienie. Nie gódź się na ten stan, tylko zacznij walczyć o swoje. Jeśli nie zmienisz podejścia do życia, możesz przegapić swój najlepszy czas.

Musisz przebić granice i limity, wydostać się ze schematu, w którym jesteś uwięziona. Bo coś jeszcze wydarzy się w Twoim życiu. Tego możesz być pewna. Jeszcze nie zaśpiewałaś najlepszej piosenki, nie namalowałaś najlepszego obrazu i nie przeżyłaś najlepszego śmiechu. Nie pojawiła się Twoja najlepsza myśl i nie powstał najlepszy z pomysłów. Najlepszy dzień Twojego życia jeszcze nie nadszedł, jest jeszcze gdzieś w Tobie.

Jesteś cudem, czekającym by się wydarzyć. Scena już czeka, wszystko jest gotowe. Zamiast więc zaczynać ciągle od nowa, wykorzystaj to, co masz, zmień to, co zmiany wymaga i idź dalej. Dzień po dniu, na miarę możliwości.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja - zaangażowanie
Poniedziałkowa Motywacja – Zaangażowanie

Poniedziałkowa Motywacja - Daj z siebie wszystko
Poniedziałkowa Motywacja – Daj z siebie wszystko

Zamknij