5 cytatów, dzięki którym jeszcze bardziej pokochasz freelance

5 cytatów, dzięki którym jeszcze bardziej pokochasz freelance

Freelance to jeden z najlepszych rodzajów kariery na świecie. Pracujesz jak chcesz, kiedy chcesz, skąd chcesz i sama wybierasz swoich klientów. Da się to pogodzić z pasjami, rodziną, zachowując możliwość naprawdę dobrych zarobków. Żyć nie umierać.


Większości freelancerów nie trzeba do tego przekonywać. Ale jeśli zgubiłaś gdzieś tę iskierkę, nie jesteś pewna, czy to ta właściwa droga, to podrzucam kilka cytatów, które potwierdzają jej słuszność. To słowa znakomitych twórców, pisarzy, dziennikarzy, ludzi, którzy wiedzą, o czym mówią.

5 cytatów, dzięki którym jeszcze bardziej pokochasz freelance

Życie zawodowego pisarza – jak każdego freelancera, czy to hydraulik czy pediatra – opiera się na sile woli. Bez niej nie zarabiasz. Kropka. – Will Self

Freelancer, który chce coś osiągnąć, musi mieć bardzo silną wolę. Nie ma innej opcji. Aby iść po swoje, potrzeba wytrwałości i pracy, nawet gdy efektów jeszcze nie widać, a wszystko dokoła próbuje Cię rozpraszać. Jeśli więc dajesz radę, możesz z dumą poklepać się po plecach!

Szesnaście lat jako niezależny dziennikarz nauczyło mnie, że ani brak weny, ani blokada twórcza nie powinny wpływać na postęp w pisaniu. – Jim Crase

Freelancing to systematyczna praca dzień po dniu. Teoretycznie możesz sobie odpuścić, nikt nie każe Ci pracować codziennie, ale nie polecam korzystać z tego zbyt często. Solidni freelancerzy nie wymyślają wymówek, nie kręcą się w kółko, czekając, aż nadejdzie inspiracja. Pracujemy nawet wtedy, kiedy się nie chce, mimo że nikt nad nami nie stoi. Dlatego jesteśmy tacy zajebiści.

Najwyższym osiągnięciem jest rozmycie granicy między pracą i zabawą. – Arnold J. Toynbee

Jeśli pracujesz, oglądając jednym okiem Netflixa, to jesteś mistrzem w zacieraniu tej granicy. Freelancing polega na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, warto więc zadbać o to, żeby praca była przyjemna. Ja przy pracy obejrzałam całe sezony seriali. Bo jeśli się da, to czemu nie? ;)

5 cytatów, dzięki którym jeszcze bardziej pokochasz freelance

Nigdy nie chciałem mieć niesatysfakcjonującej kariery. Nie chciałem być też przywiązany do jednego miejsca – czy to firmy, czy lokalizacji. Chciałem podejmować własne decyzje. – Rocco Baldasarre

To jeden z najważniejszych powodów, dla których wiele z nas zdecydowało się na freelance. Wykonywanie pracy, którą lubisz, bycie dumnym z jej efektów i możliwość pracy gdziekolwiek jesteś, to jest właśnie prawdziwa wolność.

Jestem pisarzem-freelancerem, pracuję w samotności przy dużym biurku w moim salonie. Jest wiele dni, kiedy nie odzywam się słowem do nikogo poza moim mężem. – Robin Marantz Hanig

Dla wielu ludzi ten cytat może być odebrany, jako wołanie o pomoc. Ale wtajemniczeni freelancerzy zrozumieją, jakie to błogosławieństwo. Poświęcenie się pracy w spokoju, ciszy, bez konieczności przebywania w towarzystwie wkurzających ludzi to cudowna strona freelancingu.

Praca w domu oznacza pracę na Twoich własnych zasadach, bez oddechu wścibskiego szefa, zerkającego Ci przez ramię. Istnieje wiele powodów, dla których warto pokochać freelance. Te cytaty przypominają, dlaczego dokonaliśmy dobrego wyboru. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, która sięga znacznie głębiej.

A Ty za co kochasz freelance?

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance
Co słychać na freelansie? #14

Poniedziałkowa Motywacja - zaangażowanie
Poniedziałkowa Motywacja – Zaangażowanie

Zamknij