Poniedziałkowa Motywacja – żyjesz jeszcze?

Poniedziałkowa Motywacja - Żyjesz jeszcze?

Większość ludzi umiera już w wieku 25 lat, a chowana jest dopiero w wieku 75 lat.


Do 25 roku życia jest łatwo, bo to świat nami steruje. Wypada zdać maturę, zrobić prawo jazdy, skończyć studia, ustatkować się. A potem? Co robisz z tymi wszystkimi latami, kiedy nikt już nie prowadzi Cię za rękę? Kiedy możesz osiągnąć wszystko, zostać kim tylko zechcesz?

Jak każda z nas, masz jakieś marzenia. Chcesz coś osiągnąć, być kimś, chcesz pozostać zauważona i zostawić po sobie ślad. Masz marzenia, ale chowasz je przed światem. Wymyślasz kolejne wymówki, słuchasz ludzi, którzy mówią, byś była realistką. Ale Ty w głębi ducha czujesz, że chcesz czegoś więcej. Że to jeszcze nie jest to, na co Cię stać.

Wiesz, jakie miejsce jest najbardziej zasobne w wielkie sukcesy i pomysły na biznes?

Cmentarz.

Znajdziesz tam wynalazki, które nie zostały jeszcze wynalezione, książki, które nie zostały napisane i piosenki nigdy nie zaśpiewane. Ludzie boją się podejmować ryzyko. Boją się żyć JAKOŚ, inaczej niż wszyscy. Boją się żyć. A potem czas nagle się kończy.

Ale Ty nie jesteś jeszcze na cmentarzu. Zrób coś z tym. Masz tylko jedno życie, każda chwila zdarza się tylko raz, każda kolejna może być tą, w której zrobisz coś wspaniałego. 6000 lat temu człowiek wynalazł koło. Samoloty są tu od niewiele ponad 100 lat. 50 lat temu nie było jeszcze internetu. Nie mów więc, że wszystko zostało już wymyślone. Marzenia i osiągnięcia czekają na Ciebie.

Wszyscy mówią Ci, jak masz żyć, co masz robić, a czego nie. Krytykują Twoje pomysły, nie robiąc nic. Ale to nie krytykantom stawiają pomniki, tylko tym, którzy działają mimo to. Tym, którzy żyją.

A Ty? Żyjesz jeszcze?

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja - Bądź silniejsza od swoich problemów
Poniedziałkowa Motywacja – Bądź silniejsza od swoich problemów

Poniedziałkowa Motywacja - Odwróć się
Poniedziałkowa Motywacja – Odwróć się

Zamknij