Poniedziałkowa Motywacja – Daj z siebie wszystko

Poniedziałkowa Motywacja - Daj z siebie wszystko

To nie jest fajne uczucie, gdy wiesz, że nie dajesz z siebie wszystkiego. Trochę taki zawód, rozczarowanie, żal do siebie, gdy coś się nie uda. Bo mogłaś lepiej, więcej, mogłaś zrobić coś jeszcze.


Nikt w Ciebie nie uwierzy, jeśli sama tego nie zrobisz. A właśnie wiara w to, że dasz radę, jest potrzebna, by dać z siebie wszystko, poczuć tę wielką moc, która będzie pchała Cię do przodu. Moc, dzięki której osiągniesz to, do czego dążysz.

Jak łatwo wstaje Ci się rano z łóżka, gdy celujesz jedynie w przeciętność? Raczej nie wyskakujesz z niego jak skowronek, bo co to za różnica, czy wstaniesz teraz, czy za 15 minut. A jak wygląda Twój poranek, gdy chcesz działać, już teraz, zaraz, przed śniadaniem? Wstajesz wypoczęta i gotowa, by walczyć o swoje. Nie próbujesz unikać dnia, tylko wykorzystać każdą godzinę.

Esencją życia jest wzrost. Rośliny rosną tak wysoko, jak tylko mogą. Nie zatrzymują się w połowie, stwierdzając, że już im się dalej nie chce. Każde drzewo zapuszcza korzenie głęboko, jak tylko jest to możliwe i wzbija się najwyżej, jak tylko się da.

My-ludzie, w przeciwieństwie do roślin, mamy wybór. Możemy zatrzymać się w każdym momencie, poddać się, stwierdzić, że już wystarczy. Ale możemy też tego nie zrobić. Możesz wybrać, czy chcesz być połową swoich możliwości, czy ich całością.

Postaw na całość.

Czytaj tak dużo, jak tylko się da. Poznawaj tylu ludzi, ilu zdołasz. Podróżuj, rozwijaj się, pracuj i sięgaj po swoje. Odnoś sukces za sukcesem. Nigdy nie ma momentu, w którym „już wystarczy”. Osiąganie sukcesów jest jak kula śniegowa. Jeden prowadzi do kolejnego, a każde następne osiągnięcie podnosi Twoją pewność siebie, ambicję i energię. Aż dyscyplina, o którą musiałaś walczyć na początku, staje się czymś oczywistym.

Kiedy wybierasz życie na pełnej petardzie (cytując ks. Kaczkowskiego), wybierasz życie wolne od żalu. Życie, w którym możesz spojrzeć wstecz i powiedzieć „Zrobiłam wszystko, co mogłam. Dałam z siebie wszystko. Wykorzystałam wszystko, co świat mi dał i tyle samo zaoferowałam mu w zamian”. Bo kluczem do sukcesu nie jest sława ani wielkie pieniądze. Sukces odnosisz wtedy, kiedy dajesz z siebie wszystko. Nie zawsze da się zrobić wiele, ale Ty robisz wszystko, co możesz w tej chwili zrobić. I to wystarczy.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja – Bądź swoim największym fanem

Jak zarabiać na swoim blogu?
Jak zarabiać na swoim blogu? Praktyczny poradnik nie tylko dla blogerów

Zamknij