Poniedziałkowa Motywacja – Głowa do góry

Poniedziałkowa motywacja - Głowa do góry

Piosenka, która dodaje energii bez względu na to, jak krytyczny jest jej poziom, to skarb. Mam takich kilka, ale od kilku tygodni numerem jeden jest TA. Żadna inna tylko TA, więc się z Wami dzielę.


Czasem mi się nie chce. Ale to tak strasznie mi się nie chce. Wstaję i oczy nie do końca chcą się otworzyć. Jak sobie pomyślę o tym, ile mam do zrobienia i w ilu z tych rzeczy będzie pomagało mi moje dziecko, to nawet zaczynać się nie chce. Bardzo łatwo poddać się takim myślom, szczególnie w poniedziałek. Wrzucić na ten tryb „byle do piątku”. Ale cholera, do piątku daleko. Więc moją jedyną sprawdzoną metodą jest muzyka – byle dobra i głośna. Taka, żeby chciało się śpiewać i tańczyć. Świadomość próbuje się opierać, ale wymięka pod wpływem pozytywnych dźwięków ;)

Żeby przyciągać codziennie pozytywną energię, fajne zdarzenia, przyjaznych ludzi i jakiekolwiek sukcesy, trzeba wskoczyć na tę „odpowiednią częstotliwość”. To jak radio – nie złapiesz Eski, szukając jej na paśmie Radia Maryja. Odwrotnie już prędzej, bo to wszędzie łapie :P Tkwiąc w tym marudnym nastroju, lepiej nie będzie. Musisz się przełamać, czymś to przebić. A do tego polecam Tabb i Bednarek „Głowa do góry”.

Każdego dnia masz powód do dumy
(…) Bo kiedy za oknami twego domu czarne chmury
Ty masz w sobie tyle siły by je wszystkie unieść
Niestraszne nam burze i wichury
Taranem rozbijamy w pył wszystkie wysokie mury
Głowa do góry

Ten utwór wystarczy, by rozbić mój mur w gorszy dzień. Mur zbudowany z tych wszystkich: „nie chce mi się”, „nie dam rady”, „to nie mój dzień”. Bo każdy dzień to jest, kurde, mój dzień! Każdego dnia mam powód do dumy, więc podniesiona głowa, wytyczony cel i jedziemy z tym tygodniem! ;)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja
Poniedziałkowa Motywacja – Weź się do roboty

Poniedziałkowa Motywacja - Nigdy nie mów nigdy
Poniedziałkowa Motywacja – nigdy nie mów nigdy!

Zamknij