Jesteś kozak! Uwierz w siebie i żyj pełnią życia

Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia

Może istnieją w Twoim życiu obszary, w których niekoniecznie jest dobrze. Być może radzisz sobie finansowo, ale nie pamiętasz kiedy ostatnio posikałaś się ze śmiechu albo Twój pies jest zdany sam na siebie, gdy chce coś zjeść. Jeśli kiedykolwiek stwierdziłaś, że żyjesz życiem niekoniecznie takim, jakbyś chciała, koniecznie sięgnij po książkę Jen Sincero „Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia”.


Wprowadzanie wielkich zmian w życiu nie jest proste. Wymaga odwagi, wytrwałości i działania wbrew przeciwnościom. Ale to nic w porównaniu z uczuciem, kiedy budzisz się w środku nocy, czując się tak, jakby ktoś zaparkował Ci na piersi ciężarówkę, z przytłaczającą świadomością, że Twoje życie mija, a Ty jeszcze nie zaczęłaś żyć w sposób, który miałby dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie. Ze zmianami swojego życie nie musisz czekać, aż naprawdę gówno wpadnie w wentylator i sięgniesz dna. Lepiej zrobić to wtedy, gdy nie jest tak źle. Bo w życiu chodzi o to, by mieć jasność tego, co Cię uszczęśliwia, a potem zdobyć to, bez względu na to, co mówią inni.

Chodzi o to, by mieć jaja, by stać się najbystrzejszą, najszczęśliwszą i najbardziej kozacką wersją siebie, czymkolwiek to jest w Twoim przypadku.

Ale same chęci nie wystarczą. Musisz nauczyć się zmieniać je w działania. Bo…

…chcieć możesz sobie, siedząc na kanapie, paląc trawkę i przeglądając magazyn podróżniczy. Podjęcie decyzji oznacza pójście na całość, zrobienie tego, co trzeba i podążanie za swoimi marzeniami z wytrwałością cheerlederki, która na tydzień przed balem maturalnym nadal nie ma jeszcze partnera, z którym pójdzie.

Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia

Jen Sincero „Jesteś kozak! Uwierz w siebie i żyj pełnią życia”

Już czytając wstęp książki, poczułam bliską więź z autorką. Jen ma specyficzne poczucie humoru, podobne do mojego. Niektórych jej błyskotliwe porównania mogą drażnić, ale mnie niesamowicie bawią. Nie mogłam więc oderwać się od lektury. Jen Sincero dzieli się też osobistymi historiami, łatwo więc poczuć się jak na kawie z dobrą koleżanką.

Książka podzielona jest na 5 części:

  1. Jak się taki stałeś?
  2. Jak uwolnić swoją wewnętrzną kozackość?
  3. Jak podłączyć się do duchowej macierzy?
  4. Jak pokonać swoją Wielką Drzemkę?
  5. Jak zostać kozakiem?

W każdej z nich autorka nawiązuje do łączności z Energią Źródła, która dla każdego może być czym innym – Bogiem, Siłą Wyższą, Intuicją, Wszechświatem, czy Macierzą – to nie ma znaczenia. Ważna jest świadomość tej Energii, która jest wokół Ciebie i jest największym przyjacielem na drodze do spełnionego życia. Wszechświat dopasowuje się do Twoich działań niezależnie od tego, jaką wibrację wysyłasz i nie jesteś w stanie go oszukać. Tylko wysyłając pozytywne wibracje na wysokiej częstotliwości, świetne rzeczy będą napływać do Twojego życia, będziesz trafiać na niesamowitych ludzi i sprzyjające okazje. Nawet gdy nie wszystko idzie po Twojej myśli, musisz wierzyć, że gdzieś, tuż za rogiem, kryje się rozwiązanie Twoich problemów.

Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia

Wielka Drzemka

Wielka Drzemka pochodzi od ego, przez które zdarza nam się zachowywać jak frajerzy – jesteśmy spłukani, umawiamy się z kretynami, wybuchamy niekontrolowanym płaczem, nienawidzimy swojego życia. Wielka drzemka działa w oparciu o te fałszywe przekonania, które wypełniają naszą podświadomość. To czego Ci potrzeba, to wybudzić się z niej i odzyskać łączność z Energią Źródła. Żyjemy w społeczeństwie opartym na lęku, które uwielbia patrzeć z góry na tych, którzy budzą się z Wielkiej Drzemki, porzucają strefę komfortu i idą w nieznane za głosem serca. Dlatego wybudzenie się jest takie trudne.

Wielka drzemka jest niczym nadopiekuńcza włoska matka, która nie tylko nie chce, byś kiedykolwiek wychodził z domu, ale na dodatek ma nadzieję, że do końca życia będziesz z nią mieszkał.

Energia Źródła, Wielka drzemka – dla niektórych może to brzmieć dość naciąganie. Ale Jen na podstawie tego typu obrazowych zagadnień świetnie przedstawia swój tok myślenia i sens celowego życia. Do mnie to trafia. Do wielu innych też, nie bez powodu książka jest bestsellerem New York Times.

Cytaty

Książka Jen Sincero „Jesteś kozak! Uwierz w siebie i żyj pełnią życia” jest pełna motywujących tekstów – zabawnych oraz takich, które skłaniają do głębszych refleksji. Pół książki pozakreślałam, bo co drugi akapit trafiał w moje serce. Poniżej tylko kilka wybranych fragmentów.

Nie chodzi o to, że rzeczy i szanse, których pragniemy w życiu, jeszcze nie istnieją. Chodzi o to, że nie jesteśmy świadomi ich istnienia albo nie rozumiemy, że naprawdę możemy je zdobyć.

Obserwowanie, jak ktoś bez wahania podąża za marzeniami, może być bardzo trudne dla kogoś, kto poświęcił życie na przekonywanie samego siebie, że nie może tego zrobić.

Porównywanie się z innymi to najszybszy sposób, by wyjałowić życie z wszelkiej przyjemności.

Większość odpowiedzi ukazuje się nam, gdy działamy, a nie gdy siedzimy i się zastanawiamy.

Nic nie jest trudniejsze do zatrzymania niż rozpędzony pociąg towarowy pełen „tak, kurwa!”

Jesteś kozak! Uwierz w siebie i zacznij żyć pełnią życia

Rozwój nie jest dla mięczaków, jednak nie jest nawet odrobinę tak bolesny, jak życie bez większego celu. Potrzebujemy zajebistych ludzi, którzy nie będą musieli walczyć o każdy dzień, będą mogli żyć zgodnie ze swoim celem i ze sobą, tak by stać się inspiracją dla innych, którzy również tego pragną. Książka Jen Sincero „Jesteś kozak! Uwierz w siebie i żyj pełnią siebie” to potężny, motywacyjny kopniak w cztery litery, by zacząć walczyć o tę zajebistość. To książka, która otwiera oczy, pobudza do działania i pomaga zawalczyć o to, co w życiu ważne, czymkolwiek to dla Ciebie jest.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Recenzje, Rozwój
Poniedziałkowa motywacja - Głowa do góry
Poniedziałkowa Motywacja – Głowa do góry

Poniedziałkowa Motywacja
Poniedziałkowa Motywacja – Weź się do roboty

Zamknij