Poniedziałkowa Motywacja – nigdy nie mów nigdy!

Poniedziałkowa Motywacja - Nigdy nie mów nigdy

Nie umiem, to nie dla mnie, nigdy się tego nie nauczę, nie lubię tego, nie będę tego robić. Jak często powtarzasz te słowa?


Gdy zaczynałam moją przygodę z grafiką komputerową, stwierdziłam, że nigdy nie będę projektować logotypów, bo nie lubię tego. Ostatecznie zajmowałam się tym przez 10 lat z fajnymi efektami i frajdą z wykonanych projektów.

Gdy zaprojektowałam mój pierwszy wzór w pandy stwierdziłam, że nigdy nie chciałabym się tym zajmować zawodowo. I jak skończyłam? Jako Surface Pattern Designer.
W tym przypadku moja niechęć wynikała z niewiedzy. Nie znałam kompletnie kwestii technicznych, mój projekt był zrobiony łopatologicznie, zupełnie nieoptymalnie i aż dziwne, że się udał. Gdy ogarnęłam to, czego nie umiałam, automatycznie pokochałam to robić.

Takich przekonań miałam w życiu wiele: nigdy nie będę miała dzieci, nigdy nie zdam prawa jazdy, nigdy nie nauczę się gry na pianinie, nigdy nie schudnę, nigdy niczego nie uszyję, nigdy nie będę pisać bloga, nigdy nie kupię nic z Apple, nigdy nie przestanę słodzić herbaty, nigdy nie nauczę się szydełkować… Mogę tak długo.

Przestań powtarzać w kółko takie same rzeczy – w życiu i w biznesie. Próbuj! Nie wyszło raz? Spróbuj znowu. Nie wyszło trzynaście razy? Spróbuj po raz czternasty. W pewnych sytuacjach dojdziesz do wniosku, że rzeczywiście, może to nie Twoja bajka. Ale przynajmniej będziesz wiedziała, że próbowałaś.

Wiele razy powtarzamy coś, czego nie sprawdziliśmy, czego nie przetestowaliśmy i czego nie znamy. Nigdy nie mów nigdy! Nie rezygnuj zanim nie spróbujesz, bo cuda mogą z tego wyniknąć! :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Radomski Plebiscyt Blogowy
Ikoną być, czyli Radomski Plebiscyt Blogowy po raz drugi!

Poniedziałkowa Motywacja - Motywująca Playlista
Poniedziałkowa Motywacja – Motywacyjna Playlista

Zamknij