Poniedziałkowa Motywacja – Kim jesteś w swojej opowieści?

Poniedziałkowa Motywacja - kim jesteś w swojej opowieści?

Twoje życie to opowieść. To ciąg pozornie przypadkowych wydarzeń. Dni przemijają zbyt szybko, byś mogła je dokładnie pochłonąć. Spoglądasz więc czasem za siebie i podkreślasz chwile uznane za ważne, te najistotniejsze dla głównej fabuły.


Czasem układają się w jasny ciąg zdarzeń, dzięki któremu wszystko zaczyna się układać. Wiesz, dokąd zmierzasz i wiesz, co będzie dalej. Idziesz na przód, nie mogąc się doczekać tego, co przed Tobą.
Ale są i takie momenty, w których zdajesz sobie sprawę, że fabuła Twojego życia wcale nie jest tak oczywista. Myślałaś, że podążasz za głównym wątkiem, a tak naprawdę pogubiłaś się między wersami, które dawno przestałaś już rozumieć.

Jaką opowieścią jest Twoje życie?

To ta sama historia od zera do bohatera, którą słyszałaś w dzieciństwie? A może wzruszająca bajka z morałem? Czy Twoja codzienność to konsekwentne budowanie niesamowitej i przemyślanej fabuły? Czy może posuwasz się na przód dzięki przypadkowi, łasce innych i chwilowy uśmiech losu bierzesz za własny sukces?

Może właśnie stoisz na skraju łamiącego serce zwrotu akcji. Nie wiesz, co zrobić, a jedna decyzja może zadecydować o tym, co będzie w kolejnym rozdziale.

Stawiasz kolejne kroki wraz z upływem lat i już niedługo znów spojrzysz wstecz, szukając wskazówek na przyszłość. Będziesz wracać do konkretnych rozdziałów, chcąc dotrzeć do ich najlepszych fragmentów. I w pewnym momencie możesz uświadomić sobie, że to od Ciebie zależało, jaką przygodę wybierzesz. Ale wtedy może już być za późno.

Kto jest narratorem Twojej opowieści? Czy Twoje rozdziały to przypadkowe działania czy przemyślana, skrupulatnie zaplanowana historia? Czasem przypadek wiedzie nas do naprawdę ciekawych zdarzeń. Ale czy pozwolisz, by właśnie przypadek napisał Twoją opowieść?

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja - Tylko siebie możesz winić
Poniedziałkowa Motywacja – Tylko SIEBIE możesz winić

Przeczytaj i podaj dalej – Wielka Wymiana Książkowa #3

Zamknij