Poniedziałkowa Motywacja – Tylko SIEBIE możesz winić

Poniedziałkowa Motywacja - Tylko siebie możesz winić

Jeśli mogłabyś być w czymś najlepsza na świecie, to co by to było?


Możesz być kimkolwiek – pisarką, księgową, prawniczką, tłumaczką, graficzką, nauczycielką… Ale jeśli w tym roku jesteś w tym samym miejscu, w którym byłaś rok temu, to robisz to źle. Bo jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz podnosić sobie poprzeczkę. MUSISZ się rozwijać. Tylko jeśli sama będziesz stawać się lepsza, wszystko wokół też zacznie stawać się lepsze.

Problem wielu ludzi tkwi w tym, że chodzą do pracy, wykonują swoje obowiązki, ale nie pracują nad sobą. Nad tym JAK pracują. Zajmują się czymś dzień w dzień i przez lata nie stają się w tym lepsi. Jadą na autopilocie, nie wykraczając poza minimum swoich obowiązków.

Dlaczego jeszcze nie odniosłaś sukcesu, na jaki zasługujesz?

Dlatego, że szef Cię nie docenia? Dlatego, że masz braki w CV? Dlatego, że mieszkasz w mieście, w którym mieszkasz? Bo kryzys, bezrobocie, nie warto próbować? Czy może dlatego, że zwyczajnie „nie masz na nic czasu”?

Kto ponosi winę za Twoje nieszczęścia?

Spójrz w lustro.

Tak. To Ty jesteś sobie winna. Tylko brak Ci odwagi, by się do tego przyznać.

Każdy ma jakieś marzenia, chce coś osiągnąć. Problem tkwi w tym, że nie każdemu chce się aż tak bardzo. Bo gdy pojawiają się schody, odpuszczają. Żeby się nie zmęczyć. Lepiej się wyspać, odpocząć, poczekać, może szczęście samo przyjdzie.

To Ty musisz stać się swoim własnym trenerem personalnym. To Ty musisz wiedzieć, na jakim jesteś etapie, i w którym kierunku iść. To od Ciebie zależy, czy za 5 lat z dumą spojrzysz w tył, na ścieżkę, którą wydeptałaś. Tylko siebie możesz winić za to, że nie zrobiłaś nawet kroku we właściwym kierunku. Bo Ci się nie chciało.

Ale też właśnie z siebie będziesz dumna, gdy w końcu tego dokonasz.

Zacznij wymagać od siebie, a nie od innych. Rób wszystko, byś patrząc w lustro nie musiała przyznać się przed sobą, że zawiodłaś.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Przeczytaj i podaj dalej – Wielka Wymiana Książkowa #3

Co słychać na freelansie? #12
Co słychać na freelansie? #12

Zamknij