Poniedziałkowa Motywacja – Krok w tył

Poniedziałkowa Motywacja - Krok w tył

Mam taki moment średnio dwa razy w miesiącu. Gdy spada motywacja, przestaje mi się chcieć. Zwalniam bieg.


Wbrew pozorom to dobry czas. Daje szansę przemyśleć, czy wszystko idzie w dobrą stronę. Kiedy zwalniasz i stajesz na poboczu, wszystko lepiej widać. Pragnienia, motywację, lęki. W takiej ciszy możesz usłyszeć siebie.

Przeszkody, które pojawiają się na Twojej drodze, czynią Cię silniejszą. Budują Twoją motywację i uświadamiają, czego Ci brakuje. Ale zbyt duże przeszkody bywają powodem wątpliwości i braku wiary w to, co robisz. Najczęściej wtedy, gdy są to sprawy, na które nie masz najmniejszego wpływu.

Co wtedy robisz? Poddajesz się? Zawracasz?

Twoim największym przeciwnikiem jest głos, siedzący w Twojej głowie. To on każe Ci zwątpić. Zawrócić, kiedy jeszcze możesz biec. Wmawia Ci, że nie masz szans, kiedy idzie Ci bardzo dobrze. Przestań mu wierzyć. Bo nie ma rzeczy niemożliwych. One wymagają tylko więcej czasu. Jeśli zrobisz krok w tył, nigdy nie dowiesz się, co by było, gdybyś jednak nie zrezygnowała.

Dlatego gdy przychodzi moment, kiedy przestaje się chcieć, zadaj sobie jeszcze raz pytanie – czy naprawdę chcesz zrezygnować? Nie jesteś ciekawa, co będzie dalej? Chcesz się poddać, bo zaczyna robić się ciężko?

Twoja odpowiedź określa, jak ważne jest dla Ciebie Twoje marzenie. Jak bardzo Ci zależy. Jeśli pragniesz wystarczająco mocno, pokonasz każdą przeszkodę.
Kiedy zwalniasz, zaczynasz rozumieć, że tylko Ty decydujesz, co będzie dalej. I jeśli w chwili zwątpienia postanowisz walczyć, już nic Cię nie powstrzyma.

Krok w tył? Robię tylko po to, żeby wziąć rozbieg.
A Ty?

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Jestem księżniczką
Jestem księżniczką

Poniedziałkowa Motywacja - Strach
Poniedziałkowa Motywacja – Strach

Zamknij