Jestem księżniczką

Jestem księżniczką

Nie jestem typem klasycznej księżniczki. Daleko mi do tej pełnej gracji, emanującej wdziękiem piękności w rozmiarze 36.


Nie umiem chodzić w szpilkach, tu i ówdzie mam trochę za dużo, nos mam krzywy, a od kieliszka eleganckiego szampana wolę dobre piwo.

Ale i tak jestem księżniczką. Księżniczką w mojej własnej bajce.

Jestem księżniczką

Księżniczka z mojej bajki chodzi w trampkach i podartych dżinsach. Ale lubi też poczuć się kobieco – wtedy wskakuje w spódnicę i maluje usta na czerwono. Jest kulturalna, ale gdy się wkurzy, umie zdrowo sobie bluzgnąć. Jest emocjonalna, romantyczna i wzruszają ją małe chwile codzienności.

Wschód słońca, uśmiech dziecka i mężczyzna przy garach.

Księżniczka z mojej bajki nie czeka na księcia na białym koniu, ani na pocałunek, który przywróci ją do życia. Sama znajduje wyjście z wysokiej wieży, a jeśli książę będzie spoko i dobrze będzie całował, to może się na niego skusi.

Księżniczka z mojej bajki lubi czasem zabalować – do nocy, do rana, czasem wrócić bez buta albo dwóch. Spełnia swoje zachcianki, bo jest dla siebie ważna.

Jestem księżniczką

Księżniczka z mojej bajki czuje się dobrze ze sobą, ma marzenia i cele, do których sukcesywnie dąży. Z księciem, bez księcia, to już nieistotne. Bliżej jej do asertywnej Arielki niż Śnieżki, która od wejścia łapie za miotłę i sprząta w domu krasnoludków.

Księżniczka z mojej bajki lubi ładnie wyglądać, nie wychodzi między ludzi bez makijażu. Jednak wygląd nie jest jej priorytetem. A jej aspiracje sięgają dużo dalej niż poślubienie księcia. Z resztą na to już za późno ;)

Księżniczka z mojej bajki dobrze wie, czego chce od życia. Jest dumna z siebie i świadoma własnej wartości. A gdy upadnie, szybko podnosi się, poprawia koronę i zasuwa dalej. Niczym Merida, walczy o swoje. Nie potrzebuje przyzwolenia na to, by być szczęśliwą.

Ty też możesz być księżniczką. W dżinsach lub sukience. Nieważne, czy wpisujesz się w przyjęte normy. To Ty piszesz swoją bajkę i ustalasz zasady. Sama musisz dać sobie przyzwolenie, by założyć koronę i żyć tak, jak chcesz. Według własnego scenariusza.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja - Strach
Poniedziałkowa Motywacja – Strach

Gdy rodzina Cię nie rozumie, czyli gdzie szukać wsparcia na freelansie?
Gdy rodzina Cię nie rozumie, czyli gdzie szukać wsparcia na freelansie?

Zamknij