Ratunek dla przesuszonej skóry – żel myjący i szampon nawilżający Allerco

Ratunek dla przesuszonej skóry - żel myjący i szampon nawilżający Allerco

Zima wreszcie zdaje się odpuszczać. Powietrze zaczyna pachnieć wiosną, ale zanim przyjdzie nam cieszyć się upragnionym słońcem, trzeba uporać się ze skutkami długich zimowych miesięcy. Wysuszona skóra, rozczochrane włosy po tych wszystkich czapkach i zimowych wichurach – to właśnie moje problemy.


Jak zwykle po zimie muszę doprowadzić do ładu moje przesuszone dłonie (rękawiczki to u mnie rzadkość), cerę i włosy. W końcu na wiosnę trzeba jakoś wyglądać, prawda? Z ratunkiem przyszły do mnie kosmetyki allerco – żel i szampon nawilżający. Mam przyjemność drugi już raz testować produkty naszej rodzimej marki (poprzednią recenzję kremu i balsamu możecie przeczytać tutaj).

O produktach allerco®

Produkty allerco® przeznaczone są dla dzieci (od pierwszych dni życia) oraz dla dorosłych. Szczególnie polecane są do skóry skłonnej do alergii i podrażnień. Co w nich takiego rewolucyjnego? W swoim składzie zawierają magiczną cząsteczkę Regen7 – ta molekuła nie tylko usuwa skutki, ale również regeneruje skórę i chroni przed powstawaniem kolejnych podrażnień.

Ratunek dla przesuszonej skóry - żel myjący i szampon nawilżający Allerco

Szampon nawilżający allerco®

W naszych testach na pierwszy ogień poszedł szampon nawilżający. Najpierw umyłam nim włosy Piotrusiowi. Gdy zobaczyłam, jakie są po nim miękkie, gładkie i wreszcie da się nad nimi zapanować, spróbowałam również na swoich. Tutaj pojawiły się schody – moje włosy są bardzo gęste i mają skłonność do przetłuszczania się. Aby więc uzyskać pożądany efekt i uczucie świeżości, musiałam nakładać go trzy razy. Jako że jest to produkt na bazie naturalnych składników, nie pieni się za dobrze. Choć przy tym trzecim razie było już nieźle. Po spłukaniu włosy nie były zbyt gładkie, dlatego jednak polecam łączyć go z odżywką. Na tym etapie miałam bardzo mieszane uczucia. Ale gdy już jakoś je rozczesałam i wysuszyłam, to WOW – włosy były błyszczące i gładkie, jakbym wyszła właśnie od fryzjera. Kojarzycie to uczucie?

Co szampon ma w składzie? Przede wszystkim molekułę Regen7 – to ona wyróżnia go wśród innych aptecznych specyfików. Do tego znajdziemy tam naturalne emolienty (wyciąg z palmy murumuru, lecytynę pochodzenia roślinnego, wyciąg z czarnego owsa), wyciąg z lnu, glicerynę. Bazę myjącą stanowią naturalne środki: sarkozyniany, pochodne betainy, wyciąg z jabłek. Szampon prawie nie pachnie, ma taki delikatny, ledwo wyczuwalny aromat. Mieści się w poręcznej, nie za dużej butelce (200 ml), jest bezbarwny i ma żelową konsystencję.

Po kilkukrotnym stosowaniu moje włosy zdają się przyzwyczajać do naturalnego składu i już nie łamię szczotek podczas rozczesywania. Jednak ze względu na wydajność i gęstość mojej czupryny korzystam z niego głównie przy Piotrusiowej główce – miło jest mieć jego włosy znowu pod kontrolą ;) Swoje włosy rozpieszczam tym specyfikiem co kilka dni.

Ratunek dla przesuszonej skóry - żel myjący i szampon nawilżający Allerco

Żel myjący allerco®

Drugim testowanym przez nas kosmetykiem jest żel myjący. Jego zadanie to dogłębne oczyszczenie i pielęgnacja suchej skóry. Jak wszystkie produkty tej marki, polecany jest przy alergiach i skłonności do podrażnień, dla dzieci i dorosłych. Podobnie jak przy szamponie, najpierw przetestowałam na dziecku. Super się rozprowadza, pieni, łatwo spłukuje, skóra po nim jest gładka i mięciutka.
Potem przeniosłam żel do mojej kosmetyczki. Akurat skończył mi się żel do twarzy, więc zaczęłam codziennie stosować allerco®. Efekt? Lepiej niż dobrze! Skóra jest nawilżona i autentycznie oczyszczona, to naprawdę czuć. Żel ma lekką konsystencję, jest bardzo wydajny, więc na pewno zostanie w mojej łazience na długo.

Co znajdziemy w środku? Oczywiście molekułę Regen7, wyciąg z lnu, biolin i glicerynę. Baza myjącą stanowią delikatne i naturalne składniki: sarkozyniany, pochodne betainy, wyciąg z jabłek. Jak wszystkie kosmetyki allerco®, żel jest praktycznie bezzapachowy.

Ratunek dla przesuszonej skóry - żel myjący i szampon nawilżający Allerco

Werdykt? Kosmetyki allerco® to ratunek dla przesuszonej po zimie skóry. Już po pierwszym użyciu widać efekty ich działania. Skóra oraz włosy są miękkie i nawilżone.
Innowacyjne produkty allerco są dostępne w aptekach w przystępnej, jak na apteczne specyfiki, cenie (ok. 20 zł).
Z czystym sercem polecam i po doprowadzeniu się do porządku czekam na piękną wiosnę ;)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Recenzje
„Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” – 5 rad od Kołcza Majka

Blisko z Tobą być
Blisko z Tobą być

Zamknij