Poniedziałkowa Motywacja – Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Poniedziałkowa Motywacja #1 - Przejmij kontrolę nad swoim życiem

W żaden inny dzień nie potrzeba takiej dawki motywacji jak w poniedziałek. Człowiek myślami jeszcze przy niedzielnym lenistwie, do piątku daleko, a i pogoda jakaś nie za bardzo pobudzająca. Dlatego zaczynam nowy cykl krótkich wpisów – Poniedziałkowa Motywacja!


Sama często potrzebuję motywacyjnego kopa na złapanie rozpędu w nowym tygodniu, więc poniekąd robię to też dla siebie ;)

Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Każdy z nas pragnie robić coś szczególnego. Coś, co ma sens. Osiągnąć jakiś sukces, zostawić ślad po sobie, zrobić karierę albo po prostu być zadowolonym z życia. Na drodze do osiągnięcia takiego celu stoi jednak jedna, bardzo duża przeszkoda – brak dyscypliny. To właśnie dyscyplina jest tym, co dzieli Cię od miejsca, do którego zmierzasz. Dojdziesz tam małymi krokami, wykonywanymi każdego dnia. Wtedy, gdy Ci się chce, i wtedy, gdy nie za bardzo.

Nie wystarczy, że czegoś chcesz. Musisz w to wierzyć. Ale nie tak beztrosko, z nadzieją, że wszystko będzie dobrze. Musisz wierzyć, że nawet jak nie będzie szło po Twojej myśli, to i tak dasz sobie radę. Mając w głowie szerszy obraz, nie poddasz się, gdy na drodze do celu pojawią się problemy. Bo będziesz wierzyć w to, że potrafisz pokonać przeciwności. W końcu w życiu zdarzają się różne, często nieprzewidziane sytuacje. Ale większe znaczenie od problemów ma to, jak na nie zareagujesz. Dlatego nie zadręczaj się tym, na co nie masz wpływu, ale weź odpowiedzialność za to, co możesz kontrolować. Bo jeśli pojawi się przed Tobą szansa i nie odważysz się z niej skorzystać, to kto będzie tego żałował?

https://www.youtube.com/watch?v=Hl6-Yjlw7j4

To jak, gotowa na poniedziałek? ;) Do dzieła dziewczyno!

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Mama w internecie, czyli o tym jak wychowując dziecko blogować lub zarabiać w internecie
Mama w internecie, czyli o tym jak wychowując dziecko blogować lub zarabiać przez internet

Ego
Uwaga na ego

Zamknij