Poniedziałkowa Motywacja – Byłoby miło

Poniedziałkowa Motywacja #1 - Byłoby miło

Byłoby miło, gdybym zarabiała 30 tys. złotych miesięcznie. Byłoby miło, gdybym miała piękny domek z ogródkiem. Byłoby miło, gdybym nie musiała pracować i martwić się o pieniądze.


Byłoby miło – to kusząca kraina, w której nie trzeba działać, można sobie żyć tak po prostu. Nie ma wymagań, obowiązków, istny raj. Kto by nie chciał tam trafić?

Ja. Bo jestem nienormalna.

Żeby osiągnąć coś w swoim życiu, trzeba być odrobinę nienormalnym. Bo normalni ludzie, Ci którzy żyją w stagnacji, na autopilocie, nie osiągają spektakularnych rzeczy. Chcą mieć wiele, ale nie chce im się po to ruszyć tyłka. Chcieliby, żeby spadło z nieba, żeby już nic nie musieli. Puszczą lotka, zgłoszenie do Milionerów i na tym kończą się ich ambicje.

A ja chcę czegoś więcej. I myślę, że Ty też. Musisz mieć ambicje, stawiać sobie cele trudne do osiągnięcia, by życie przeżyć naprawdę, a nie tylko na niby.

Nie słuchaj tych, którzy próbują podcinać Ci skrzydła. Mówią, że Twoje marzenia są nieosiągalne, że nie warto, szkoda zachodu, bo w dzisiejszych czasach nic się nie opłaca. Sama w otoczeniu miałam kilka takich osób. I gdzie są teraz? Tam, gdzie byli te 5-10 lat temu. A gdzie jestem ja? Dalej, niż wtedy o tym marzyłam.
Nikt nie ma prawa decydować o tym, na jakie cele się porywasz. Nikomu nic do tego, czy są osiągalne, czy zupełnie z kosmosu. To od Ciebie zależy, czy je osiągniesz. A im bardziej abstrakcyjne wydaje się Twoje marzenie, tym większa satysfakcja z jego spełnienia.

Musisz być pracowita, walczyć o życie marzeń zamiast o życie przeciętne. Nie bądź jak większość ludzi, którzy spędzają lata w pracy, której nienawidzą. Walcz o to, by osiągnąć coś fenomenalnego w Twojej własnej skali. Dla takich rzeczy warto jest żyć.

Posłuchaj, co na ten temat mówi Dawid Piątkowski:

Łap wiatr w żagle i działaj! :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Poniedziałkowa Motywacja #1 - Przejmij kontrolę nad swoim życiem
Poniedziałkowa Motywacja – Przejmij kontrolę nad swoim życiem

Mama w internecie, czyli o tym jak wychowując dziecko blogować lub zarabiać w internecie
Mama w internecie, czyli o tym jak wychowując dziecko blogować lub zarabiać przez internet

Zamknij