„Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” – 5 rad od Kołcza Majka

Na książkę Michała Wawrzyniaka „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” czekałam niecierpliwie od 8 miesięcy, odkąd obejrzałam Moje lustro #21. Od razu złapałam się na ten tytuł, bo kogo jak kogo, ale mnie nie interesuje bycie zwykłym człowiekiem.

Kim jest „zwykły człowiek”, którym nie chcę być? To ktoś, kto pozwala, by życie uciekało mu przez palce. Nie wykorzystuje swojego potencjału i godzi się na byle jakie życie. Nie tylko nic z nim nie robi, ale wiecznie narzeka i podcina skrzydła innym. To ktoś, dla kogo szklanka jest zawsze do połowy pusta. Ktoś, kto odpuszcza zamiast walczyć.

Michał Wawrzyniak w swojej trzeciej książce jak zwykle nie przebiera w słowach. Mówi to, co myśli i chwała mu za to. Zapewne nie każdy lubi Kołcza Majka. Nie każdemu odpowiada jego bezpośredniość i oryginalny styl. Bywa wulgarny i jest przeciwieństwem wymuskanego celebryty. I ja właśnie to w nim lubię i bardzo go szanuję. Staram się być na bieżąco z jego filmami, bo w prostych słowach potrafi dać takiego kopniaka motywacyjnego, że naprawdę zaczynam wierzyć, że zawsze i wszędzie mogę wszystko.

Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem

„Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” – 5 rad od Kołcza Majka

W książce „Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem” zaznaczyłam kilka fragmentów, z którymi się całkowicie utożsamiam. Może i Tobie dadzą do myślenia?

„Warto być kimś, kto zapala pasją, a nie gasi hejtem, oraz taką osobą, która nie obwinia innych o swoje błędy ani nie oczekuje, że ktoś coś dla niej zrobi.”

Na świecie jest dosyć nienawiści, złości i podkładania sobie nóg. Człowiek „niezwykły” dąży do ambitnych celów, ale nie po trupach. Wręcz przeciwnie. Swoją osobą pomaga rozpalać pasję w innych. Pomaga, zamiast dołować. Wyciąga rękę, zamiast bić leżącego. Właśnie kimś takim warto być – dawać przykład, że można, i inspirować innych.

„Człowiek, który nie CZYTA, nie OGLĄDA, nie PRZEŻYWA, ma tylko jedno życie.”

Nie ufam ludziom, którzy nie czytają książek. No dobra, mój mąż nie czyta, ale biorę poprawkę na ten typ faceta. Czytanie rozwija, pobudza wyobraźnię! Pozwala przenieść się w inny świat, popłakać się nad nie swoimi problemami, poczuć dramatyczną miłość rodem z Harlequina i na chwilę zupełnie odpłynąć. Książki inspirują. Tak samo filmy, seriale, a nawet bajki i każdy inny przejaw kultury. Rezygnacja z tego jest rezygnacją z fascynujących odsłon życia.

„Życie nie jest i nigdy nie będzie sprawiedliwe. Raz nas nagradza, innym razem wali prosto w ryj.”

Nawet najlepsi mają często pod górkę. Właśnie takie chwile pozwalają im osiągać coraz większe sukcesy. Czasem trzeba upaść, żeby podnieść się silniejszym. Bo życie nie jest sprawiedliwe, i czasem musi przywalić w ryj, żeby potem mogło być lepiej. Nie miej więc pretensji do świata, gdy coś, nawet po raz kolejny, Ci się nie uda. Wstawaj, popraw koronę i zasuwaj dalej.

Nie interesuje mnie bycie zwykłym człowiekiem

„Nikt w Ciebie wierzyć nie musi, Ty tylko masz robić swoje. Nie poddawać się swojemu strachowi, wytrzymywać ból i iść po prostu dalej. Każdego dnia krok po kroku dalej.”

Małymi kroczkami. Właśnie tak dąży się do celu i odnosi sukces. Twoje działania nie są uzależnione od oklasków otoczenia. Doping jest zawsze budujący, ale to Ty masz w sobie znaleźć siłę, która będzie pchać Cię do przodu. Nie poddawaj się, nie rozglądaj na boki, tylko rób swoje. Krok po kroku, aż Twój cel pojawi się na horyzoncie.

„Masz wpływ tylko na swoje decyzje.
Masz wpływ na to, czy coś robisz, czy odpuszczasz.
Masz wpływ na to, jak się czujesz z tym, co robisz.
Zaakceptuj fakt, że „jest jak jest”, i zacznij działać odpowiednio do miejsca, czasu oraz swoich możliwości. To wszystko!”

Jest jak jest. Gdy tylko to zaakceptujesz, Twoje życie stanie się łatwiejsze.
Nie masz wpływu na wszystko. Nie Ty decydujesz o pogodzie, podatkach i kursie złotego. Jedyne na co masz wpływ, to Ty – Twoje działania, decyzje i uczucia. A to naprawdę wiele. Korzystaj z tego co masz w danej chwili i zrób z tego dobry pożytek. Przestań obwiniać innych – rodzinę, geny, polityków i papieża. A przede wszystkim przestań obwiniać samą siebie. Akceptuj otoczenie takim, jakim jest, wybieraj właściwych ludzi i żyj. Rób swoje.

Nie każdy z nas musi rezygnować z bycia zwykłym człowiekiem. Nie każdy ma takie ambicje. Nie każdy wie, że może, nie każdemu się chce, nie każdy ma odwagę i siłę, by to zrobić. Może wcale nie potrzebujesz czuć tego poweru. Może wolisz żyć sobie spokojnie, po cichutku, stabilnie. Masz do tego święte prawo. Ale gdy odkryjesz w sobie potencjał, nie zmarnuj go. Bo wcale nie musisz być zwykłym człowiekiem.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Recenzje, Rozwój
Blisko z Tobą być
Blisko z Tobą być

Zacznij jakoś i ćwicz!
Zacznij jakoś i ćwicz!

Zamknij