Co słychać na freelansie? #9

Co słychać na freelansie #9

Listopad na moim freelansie to przede wszystkim Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile. Przygotowania do ostatniej chwili, intensywne trzy dni w Nadarzynie i potargowy chaos rozwijania nowych kontaktów biznesowych. Pchnęło mnie to do podjęcia kilku kluczowych decyzji zawodowych.


Niestety miałam też kilka przeciwności losu, komputer właśnie popsuł mi się drugi raz w ciągu ostatnich 3 tygodni, ale jakoś trzeba sobie radzić. Oprócz tego tekstylnego szału popełniłam jeszcze kilka projektów graficznych i narysowałam kilka nowych wzorów. No to lecimy! ;)

Ciekawe projekty

minderCRM

Miałam przyjemność pracować przy tworzeniu nowego systemu CRM – minderCRM. Zrobiłam logo i projekt strony internetowej. Po zakodowaniu efekt wyszedł mega! Klimat może nie kobiecy, ale takie też lubię :D

minderCRM

minderCRM

Eko Trading

Z zupełnie inną tematyką zmierzyłam się, projektując logo dla Eko Trading. To firma zajmująca się dystrybucją nawozów naturalnych. Temat średnio fascynujący, ale logo wyszło spoko ;)

Eko Trading

Akademia Narciarska Mamucik

Okres jesienno-zimowy to gorący czas w biznesach narciarskich. Pojawiła się więc nowa robota dla Akademii Narciarskiej Mamucik – nowe ilustracje mamutów, kubek, przypinki, takie tam różne. Lubię to :D

Akademia Narciarska Mamucik

Akademia Narciarska Mamucik

Akademia Narciarska Mamucik

Święta z kretem Filipem

Pozostając w zimowych klimatach, z przyjemnością przedstawiam Wam drugie dziecko blogerek parentingowych – audiobooka „Święta z kretem Filipem”, którego znowu objęłam graficzną opieką. Premiera miała miejsce 4 grudnia, płytkę można kupić na stronie OkiemMamy.pl, zachęcam! :) Tym razem krecik Filip opowiada o tym, jak święta Bożego Narodzenia wyglądają w różnych częściach świata. Sama jeszcze nie słyszałam finalnej wersji, ale jak tylko wpadnie w moje ręce, to podzielę się wrażeniami. Jedno jest pewne – dziewczyny znowu wykonały kawał dobrej roboty!

Święta z kretem Filipem

Surface Pattern Design

Zmiany, zmiany, zmiany…

Temat projektowania wzorów w szybkim tempie dokonuje ekspansji na moich zawodowych terenach. Przed udziałem w targach Fast Textile po cichu powiedziałam sobie, że jeśli odniosę tam jakikolwiek sukces, nawet mały, zdobędę jednego klienta, sprzedam jakiś wzór, cokolwiek, co da mi podstawy do tego, żeby uwierzyć w sens tego projektu – idę w to. I to w takim sensie na poważnie. Rzucam grafikę jako taką, tę marketingowo-wizerunkowo-reklamową, którą zajmuję się od 10 lat i w 100% oddaję się wzorom i ilustracjom.

No i tak, stało się… ;)

Od stycznia 2017 nie będę już zawodowo Graphic Designerem, tylko Surface Pattern Designerem i Ilustratorem. Kończę przygodę z projektowaniem stron, logotypów, materiałów reklamowych i tego wszystkiego dokoła. Skupię się całkowicie na rozwijaniu swojej marki jako projektantki wzorów i ilustracji. Zadomowię się też na Etsy, innych takich, będzie fajnie ;)

Czemu tak drastycznie?

Chcąc rozwijać swój biznes, trzeba poświęcić mu się tak bardzo, jak jest to możliwe. Ciągnąc jednocześnie tę zwykłą grafikę i projektowanie wzorów, nie mam czasu, by rozwijać szczególnie to drugie. Wiecznie są jakieś deadliny, zlecenia, których żal nie brać, a czasem trzeba też spać, więc w gruncie rzeczy na wzory nie zostaje mi zbyt wiele czasu. Jednocześnie trochę już się wypaliłam w tym biznesie graficznym, ile można… ;) Wzory dały mi powiew świeżości, nowe możliwości wykorzystania mojej kreatywności no i wymierne efekty.

Targi pokazały, że jest ogromne zainteresowanie moimi wzorami. Wiadomo, że nie wszystkie nawiązane kontakty zaowocują współpracą, ale jeśli wypali choć 30% z nich, to roboty będę miała po uszy. Na szczęście większość firm zamyka teraz rok, a o nowych projektach będzie myśleć od stycznia. Mam więc czas, by do końca grudnia pozamykać bieżące zlecenia, zrobić sobie porządek w plikach i głowie i symbolicznie, od 1 stycznia, rozpocząć nowy rozdział. Jestem tym podekscytowana! :D

Oczywiście biorę poprawkę na moją asertywność, a raczej jej śladowe ilości, i jestem pewna, że czasem podejmę się jakiegoś logo, gdy tematyka będzie fajna. Pewnie machnę jakąś stronkę, gdy ktoś ze stałych klientów/zleceniodawców/współpracowników poprosi. W końcu nie zostawię tych bliskich nagle na lodzie. Ale zdecydowanie zmienią się proporcje tych projektów.

Nowe kolekcje

Na potrzeby targów powstały trzy kolekcje, które mogłyście już zauważyć we wpisie na temat przygotowań do Fast TextileBirch Land, Petit Prince i It’s A Jungle Out There!. Zawsze chciałam stworzyć wzór z motywem brzozy, z racji nazwiska, stąd ten pierwszy temat ;) Petit Prince to kolekcja dedykowana mojemu Małemu Księciu – Piotrusiowi, a motyw dżungli to mocny aktualny trend, więc zrobiłyśmy z Agą kolekcje z tym tematem, każda w swoim stylu. Poniżej główne wzory z tych kolekcji.

Birch Land

Petit Prince

It's a jungle out there

Snowy Day i Winter ForRest

W międzyczasie zrobiłam również dwa zimowe wzory, z których jeden zgłosiłam do konkursu na Spoonflower.com. Jeszcze do jutra trwa głosowanie, więc będzie mi bardzo miło, jeśli oddacie na niego swój głos. Wystarczy wejść na stronę konkursu, odnaleźć mój wzór „Snowy Day” wśród 272 projektów, zaznaczyć i potwierdzić na górze/dole strony, wpisując kod captcha. Aby ułatwić sobie szukanie, można zescrollować do dołu strony i wyszukać na stronie „ewa” :D Z góry bardzo dziękuję za każdy głos!

Snowy Day

Winter forRest

Winter Fox

Jeszcze chyba nie pokazywałam tej zimowej mini-kolekcji. Niestety zrobiłam ją za późno, żeby puścić np. do Dresówki na zimowy sezon, ale poczeka do kolejnego :D

Winter Fox

Winter Fox

Winter Fox

Jak więc widać, dzieje się! I fajnie, bo lubię, jak się coś dzieje :) Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nowe wyzwania, jakieś fajne sukcesy i ciekawe pomysły. Na pewno tkaniny z moimi wzorami będzie można spotkać w kolejnych sklepach, ale o tym będę już informować na bieżąco. Tymczasem życzę Wam udanej karierowo końcówki roku i mocnego wejścia w 2017! Bo ja mam taki właśnie plan :D

P.S. Z racji zakończenia kariery grafika komputerowego, przydadzą mi się kontakty do fajnych graficzek, które tworzą projekty na wysokim poziomie. Mój styl trochę już znacie. Jeśli uważacie, że robicie coś na podobnym poziomie, piszcie do mnie maile – ewa@brzozowska.net, żebym miała kogo polecać w razie potrzeby :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance
Moje wrażenia po Fast Textile 2016
Moje wrażenia po Fast Textile 2016

NIE CZEKAJ, AŻ BĘDZIESZ GOTOWA, CZYLI NASZA DROGA DO FAST TEXTILE 2016
Nie czekaj, aż będziesz gotowa, czyli nasza droga do Fast Textile 2016

Zamknij