Kreatywnie z Fabryką Wafelków – 5 sposobów na zabawkę sensoryczną

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Nie trudno kupić dziecku zabawkę. Ale sztuką jest podarować taką, która bawi, uczy i rozwija wyobraźnię – dziecka i rodziców. Sklep internetowy FabrykaWafelkow.pl zaprosił mnie do organizowanej po raz kolejny akcji Kreatywnie z Fabryką Wafelków. Kreatywność to moje drugie imię, więc bardzo ucieszyłam się na możliwość wzięcia w niej udziału.


FabrykaWafelkow.pl to miejsce skupiające się na kreatywności, oryginalności i funkcjonalności. To sklep dla rodziców otwartych na świat, dla których wychowanie dziecka to przede wszystkim twórcze wyzwanie. W ramach akcji wybrano jeden produkt z asortymentu sklepu, z którym my-blogerzy musieliśmy wymyślić różne formy zabawy, niekoniecznie określone przez producenta.

Zabawka, która została przedmiotem naszej akcji to 54-elementowy zestaw „Dżungla” klocków jeżyków marki Bristle Blocks. Jest to zabawka sensoryczna, wspierająca rozwój dziecka na kilku płaszczyznach. Klocki wykonane są z trwałego, ale jednocześnie elastycznego tworzywa, nie zawierającego ftalanów ani BPA. Są przestrzenne, zbudowane z „kolców”, dzięki czemu dają możliwość tworzenia przeróżnych trójwymiarowych konstrukcji, nie ograniczając kreatywności dziecka. Poprzez dotyk z ciekawą fakturą elementów, ich kolce delikatnie masują małe rączki, stymulując je sensorycznie. Zestaw „Dżungla” składa się z 54 kolorowych elementów, w tym figurek zwierząt i roślin, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i dają szerokie pole do zabawy.

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Razem z Piotrusiem ochoczo zabraliśmy się do testowania zestawu i bez większego problemu wymyśliliśmy kilka form zabawy, wykluczających poza zwykłe budowanie z klocków.

Tor wyścigowy

Samochody to to, co chłopcy lubią najbardziej. A każdy wyścig musi mieć porządny tor. Klocki „jeżyki” idealnie nadają się do budowania toru przeszkód dla zabawkowych samochodzików. Dzięki możliwości łączenia elementów ze sobą z każdej strony, można tworzyć wzniesienia, spadki, przeszkody i zakręty. Długa zabawa murowana! A i tacie się podobało…

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Grupowanie kolorami

Klocki w zestawie występują w kilku intensywnych kolorach. Mogą posłużyć jako baza do nauki kolorów. Wystarczy oznaczyć kartki papieru odpowiednimi flamastrami i razem z dzieckiem układać klocki na właściwych arkuszach. Jak widać, Piotruś nie jest jeszcze w tym najlepszy, ale pracujemy nad tym… ;D

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Teatrzyk kukiełkowy

Zestaw „Dżungla” zawiera kilka przesympatycznych figurek zwierząt na obracanej postawie. Niewiele potrzeba, żeby urządzić przy ich pomocy mały teatrzyk kukiełkowy. Fotel, kanapa albo stół posłużą za scenę dla naszych aktorów. Prostokątne klocki są uchwytem do trzymania aktorów. Resztę pozostawiam już wyobraźni rodziców ;)

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Budujemy wieżę

Klocki Bristle Blocks można łączyć ze sobą również krawędziami. Jednak stworzenie wysokiej konstrukcji wymaga nie lada precyzji. Daje to szansę na zabawę w budowanie jak najwyższej wieży. Przegrywa ten, komu po przyczepieniu kolejnego elementu wieża się rozpadnie.

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Pif paf! Zabawa w strzelaninę

Klocki „jeżyki” to idealny materiał do budowy zabawkowych pistoletów. Dwa prostokąty, trójkącik, do tego kwadrat z dziurką jako celownik i mamy elegancki pistolet. W sam raz dla małych mężczyzn!

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Kreatywnie z Fabryką Wafelków

Jak widać, klocki sensoryczne „jeżyki” to świetny materiał do zabawy przez długie godziny. Nie tylko bawią, ale również rozwijają, uczą, a każdy kontakt z fakturą klocków stymuluje rozwój integracji sensorycznej dziecka. Marka Bristle Blocks oferuje szeroki wybór zestawów tematycznych klocków w najróżniejszych konfiguracjach. Od samochodów aż po farmę. Wystarczy puścić wodze wyobraźni, by stworzyć kreatywne zajęcia dla dzieci i rodziców. W końcu w każdym z nas drzemie dziecko!

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Mama, Recenzje
Rozczarowań smak
Rozczarowań smak

Lubię spędzać czas w swoim towarzystwie

Zamknij