Podcasty, których słucham regularnie

Podcasty to fajna forma nauki i rozwoju, która pozwala dokształcać się, zajmując się jednocześnie dzieckiem, spacerując, ćwicząc, czasem pracując czy po prostu odpoczywając. Odcinki podcastów rzadko trwają dłużej niż godzinę, więc wiedza jest serwowana w przystępnych dawkach, łatwiejszych dla mnie do przetrawienia niż audiobooki.

Słuchanie podcastów stało się moim wieczornym zwyczajem, na zmianę z czytaniem książki przed snem. Mam zasubskrybowanych kilka kanałów, więc na bieżąco słucham nowych odcinków ulubionych podcasterów. Najczęściej słucham ich przez aplikację Podcast Republic na telefonie.

Oto lista kilku podcastów, które mogę Wam polecić. Są to audycje zarówno w naszym ojczystym języku, jak i po angielsku. To też dobra metoda na stały kontakt z językiem obcym, jeśli nie używamy go na co dzień, a nie chcemy cofnąć się do poziomu podstawówki ;)

Podcasty, których słucham regularnie

Po Nitce Ariadny

Ariadnę Wiczling poznałam jaaaaakiś czas temu bodajże poprzez Babinaria, w których była jedną z gospodyń. Później mniej więcej na bieżąco obserwowałam jej poczynania i w duchu dopingowałam jej, gdy zaczęła nadawać podcasty. Ariadna zaprasza do swoich audycji bardzo ciekawych ludzi. Z ich rozmów można dowiedzieć się wiele praktycznych informacji o biznesie online, marketingu, czy poznać inspirujące historie ludzi sukcesu. Ariadna często opowiada też o swoich sukcesach i porażkach w biznesie, odsłaniając tajniki swojej drogi zawodowej.

Podcastów można słuchać np. bezpośrednio na stronie Po Nitce Ariadny lub w aplikacji mobilnej.

Creative Pep Talk

Creative Pep Talk to jeden z moich ulubionych podcastów, dotyczących kreatywności. Andy J. Miller to utalentowany ilustrator, więc każdy odcinek jego audycji jest ubarwiony indywidualną ilustracją tytułową. Podcasty z tej serii to potężna dawka wiedzy dla biznesów artystycznych. Andy słynie z niebanalnych metafor i specyficznego ujęcia freelancerskich problemów. Często zaprasza też do swoich audycji gości, którzy opowiadają o swojej artystycznej historii i kreatywnym biznesie.
Moją ulubioną ilustracją Andiego jest ta, którą umieścił na okładce wydanych notesików :D

Andy J. Miller

Creative Pep Talk Show można posłuchać m.in. na stronie Creative Pep Talk, w iTunes, SoundCloud, czy aplikacji mobilnej. Andiego można też „spotkać” w Creative Morning Talk i jego drugim cyklu podcastów „Ask A Freelancer”, w którym odpowiada na pytania słuchaczy. W ogóle to uwielbiam tego gościa! ;)

Mała Wielka Firma

Audycja Pawła Tkaczyka i Marka Jankowskiego to jedno z moich pierwszych źródeł wiedzy przed założeniem działalności gospodarczej pięć lat temu. To właśnie od nich, guru marketingu i biznesu, można dowiedzieć się o polskich realiach prowadzenia firmy, tworzeniu brandingu i ogólnie pojętym prowadzeniu firmy. Chłopaki są autorami kilku książek, które uważam za obowiązkowe pozycje w bibliotece każdego przedsiębiorcy :)

Podcastów można posłuchać na stronie Mała Wielka Firma, czy w aplikacji mobilnej.

Podcasty, których słucham regularnie

Magic Lessons with Elizabeth Gilbert

Elizabeth Gilbert jest autorką m.in. mojej ulubionej książki o kreatywności „Wielka Magia”. Autorka czuła jednak, że nie do końca wyczerpała w niej temat i stworzyła Magic Lessons. Na łamach tego podcastu przeprowadza rozmowy telefoniczne z osobami, które mają jakiś problem ze swoją kreatywnością, nie wiedzą, co dalej robić ze swoim kreatywnym życiem, potrzebują porady czy kopniaka w tyłek. Rozmowy są często zabawne, emocjonalne i pełne wartościowych uwag.

Podcastów można posłuchać na stronie Magic Lessons, iTunes czy w aplikacji mobilnej.

Seanwes Podcast

Sean McCabe to kolejny mistrz kreatywnego biznesu on-line. Specjalizuje się w ilustracjach i typografii oraz prowadzi własną firmę, zatrudnia ludzi, prowadzi blog, videoblog Seanwes TV, podcast, konferencje, kursy i zamkniętą społeczność biznesową, jednocześnie będąc głową szczęśliwej rodziny. Sean prowadzi swoje podcasty razem z artystą Benem Toalsonem, wdając się z nim w intrygujące konwersacje na temat kreatywnego biznesu. Szczerze polecam śledzenie go na każdym możliwym kanale ;)

Podcastów można posłuchać na stronie Seanwes, iTunes i aplikacji mobilnej.

Podcasty, których słucham regularnie

A Wy jakich podcastów słuchacie? Co możecie polecić? :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Wdaj się w romans
Wdaj się w romans

Czasami wszystko jest do dupy
Czasami wszystko jest do dupy

Zamknij