Co słychać na freelansie? #6

Nie wiem, czy zauważyłyście, ale ostatnio troszkę spadła mi częstotliwość postów na blogu. To wszystko przez urlop! A dokładniej przez nawał pracy przed i po, oraz chwilowe rozluźnienie urlopowe :D


Zawsze, gdy mój mąż jest w domu, psuje się moja organizacja. Niby powinno być lepiej, a jest gorzej. Na szczęście jutro już mężu wraca do pracy, a ja do starego trybu funkcjonowania. Urlopy są fajne, ale codzienność też ma swój urok.

Mimo tygodnia wczasów i kilku dodatkowych dni lekkiego odpoczynku, udało się zamknąć w tym miesiącu kilka projektów. Jednak coś za coś, i większość pomysłów na wpisy blogowe nie wystawiła nosa z Evernote. Ale to nic, niewykorzystane przechodzą na następny miesiąc ;)

Ciekawe projekty

Podróżuj z kretem Filipem

Pozwolę sobie na chwilkę wrócić do tematu audiobooka, który stworzyłam razem z pięcioma innymi blogerkami, a o którym wspominałam w zeszłym miesiącu. Udało nam się go wyprodukować! Bajki napisały i nagrały: Bizimummy, Mama w Dolinie Hipsterów, Okiem Mamy, Gulbaska oraz Pewna Mama, a ja zajęłam się calutką szatą graficzną. „Podróżuj z kretem Filipem” to nie tylko płyta. To również załączona do niej książeczka z zagadkami dla najmłodszych. Audiobooka możecie zamówić w sklepie internetowym, polecam! :) Niebawem na blogu pojawi się również obszerny opis i recenzja tego przedsięwzięcia.

Podróżuj z kretem Filipem

Kancelaria Radcy Prawnego Lex Piotr Banach

W zeszłym miesiącu robiłam logo, a teraz stronę internetową dla Kancelarii Radcy Prawnego Lex Piotr Banach. Stronka dosyć prosta, klasa, elegancja i minimalizm. Jak na prawnika przystało ;) Lada dzień strona będzie już on-line.
Zajmuję się całą identyfikacją tej kancelarii, więc tworzę dla niej również szyld, pieczątkę, wizytówki, itp.

Kancelaria Radcy Prawnego Lex Piotr Banach

Sylwia Pindor – make up artist

Troszkę bliższy mojej estetyce projekt, przy którym miałam przyjemność ostatnio pracować, to wizytówka i ulotka dla nowego salonu kosmetycznego. Sylwia, tak samo jak ja, lubi styl pastelowy, zdecydowanie odbiegający od biznesowego, więc z wielką przyjemnością pracowałam nad tym zleceniem.

Sylwia Pindor Wizytówka

Sylwia Pindor Ulotka

Polka Dots Art Collective

Wspominałam ostatnio, że razem z Agą Kobylińską wystawiamy się w listopadzie na Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile 2016. Startujemy w tym razem, więc na potrzeby targów (i nie tylko) stworzyłyśmy nasz wspólny kolektyw – Polka Dots Art Collective. Wiąże się z tym dużo pracy, ale mamy już podstawę naszej marki – logo. Poszłyśmy w styl, który obie lubimy, wpisujący się jednocześnie w aktualne trendy – odręczny, tworzony od podstaw napis. Zdecydowałyśmy się na pastelową kolorystykę, żeby dobrze współgrała z naszymi kolorowymi projektami wzorów.
Lubię ostatnio tworzyć takie typograficzne logotypy. Jeśli byłybyście zainteresowane procesem ich powstawania od zera, chętnie przygotuję wpis na ten temat ;)

Polka Dots Art Collective

Polka Dots Art Collective

Pozostałe projekty

Najwięcej stresu, nerwów, pracy i dwie zarwane noce kosztował mnie duży projekt robiony na zlecenie Energy Data Lab – oprawa graficzna dwóch ponad 100-stronicowych raportów dotyczących badań na temat zużycia energii elektrycznej. Na szczęście wszystko się udało i raporty wyszły super. Nie jestem pewna, czy wrzucając tutaj zdjęcia tego projektu, nie złamałabym podpisanej umowy, więc na razie się wstrzymam :D Trafiło się jeszcze fajne zlecenie na ilustracje dla dużego klienta Agencji K2, z którą stale współpracuję już 5 lat ❤ i nie jakoś bardzo fascynujący roll-up dla Zakładów Automatyki od systemów sterowania ruchem kolejowym. Tak wspominam, żeby dać Wam pogląd na różnorodność tematyki, przy której zdarza mi się pracować ;)

KomBud

A co w sierpniu?

Zobaczymy ;) Fajną stroną freelancingu jest to, że nigdy nie wiadomo, nad czym konkretnie będę pracować w danym miesiącu. Jak na razie mam zaplanowany rebranding dla szkoły narciarskiej i organizatora spływów kajakowych oraz kampanię bannerową dla No Fluff Jobs. Skończę też naszą stronę Polka Dots Art Collective i będę pracować nad dalszą identyfikacją oraz materiałami na targi. Więc niezmiennie ręce pełne roboty. Lubię to! ;)
10 sierpnia obchodzę piątą rocznicę prowadzenia działalności gospodarczej – pewnie pojawi się wpis z tym związany, jakieś refleksje, sentymenty… To przeddzień naszej czwartej rocznicy ślubu, więc nastrój sprzyjający przemyśleniom ;)

Pytania?

Ostatnio coraz częściej zdarza mi się odpowiadać na Wasze pytania, dotyczące freelancingu, grafiki komputerowej i kariery z tym związanej, czy nawet projektowania wzorów. Żaden ze mnie dyplomowany specjalista, ale doświadczenia w temacie freelansu trochę już mam (jakieś 9 lat), więc jeśli coś Was nurtuje, to nie bójcie się pytać :) Piszcie na maila, w komentarzach, na fejsie, czy gdzie Wam wygodnie. Chętnie pomogę, w miarę moich możliwości i wiedzy.

Życzę Wam miłego miesiąca – roboczo i prywatnie, a sama ruszam tyłek, wychodząc z tego urlopowego lenistwa ;)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance, Grafika
Czasami wszystko jest do dupy
Czasami wszystko jest do dupy

Jak znajduję czas na wszystko?
Jak znajduję czas na wszystko?

Zamknij