Co słychać na freelansie? #3

Co słychać na freelansie?

Marzec to dziwny miesiąc. Już nie zima, ale jeszcze nie wiosna, zleciał niewiadomo kiedy. Ten miesiąc minął mi głównie pod znakiem pisania książki, ale udało się zmieścić gdzieś pomiędzy kilka fajnych projektów.

Ciekawe projekty

Bada!

Tym razem złapałam zlecenie zaprojektowania etykiet i materiałów graficznych nowej marki soków jednodniowych na rynek niemiecki – Bada!. Z założenia miało być lekko i świeżo. Zaczęliśmy od typowego nawiązania do sadów, ale ostatecznie stanęło na moim i powstały m.in. takie oto projekty.

Bada soki

Bada Apfel

Bada ulotka

Strona Fanfar PR

Skończyłam pracę nad stroną internetową agencji Fanfar PR. W poprzednim podsumowaniu przedstawiłam zaprojektowane dla nich logo. Strona zachowana jest w spójnej z nim stylistyce, prosto i przejrzyście. Do kompletu powstały też wizytówki, roll-up, grafiki na portale społecznościowe i inne elementy identyfikacji wizualnej.

Fanfar PR - strona internetowa

Feminine Look

Już niedługo światło dzienne ujrzy strona internetowa, którą zrobiłam dla Magdy z bloga Feminine.pl. Magda robi krok dalej w swojej makijażowej przygodzie i swoje hobby będzie przemieniać w sposób na życie! Jak zwykle bardzo jej dopinguję i mam nadzieję, że mój projekt przysłuży się do jej sukcesu :)

Feminine

Brzozowska Patterns

Wreszcie zebrałam się, by uruchomić moje portfolio poświęcone projektowanym przeze mnie wzorom. Traktuję je jako zupełnie osobną gałąź mojego projektowego biznesu, więc zasługują na swoje miejsce. Strona jest dwujęzyczna, głównie w języku angielskim, bo celuję w rynek światowy, a co tam ;)

Brzozowska Patterns

Surface Pattern Design

Dresowka.pl

W marcu pojawiły się w sprzedaży na Dresowka.pl zapowiadane wcześniej wzory – małpki, żyrafy, tattoo i szopy, każdy w różnych wariantach kolorystycznych. Spotkały się z ciepłym przyjęciem i rozeszły jak świeże bułeczki, co bardzo mnie cieszy :) Dzianiny możecie kupić tutaj. Koniecznie pochwalcie się, jak uszyjecie z nich coś ładnego!

Dresowka

Blossom, my deer!

W tym miesiącu zmieniły się zupełnie zasady konkursów organizowanych na Spoonflower.com. Nie ma już cotygodniowych konkursów tematycznych. Tym razem zorganizowany był dwutygodniowy challenge na Instagramie, w którym również brałam udział. Finalnie ogłoszony został konkurs na zaprojektowanie wzoru w stylu Watercolor, a na stworzenie projektu było jedynie 48 godzin. Koniecznie chciałam wziąć w nim udział i wykorzystać do tego namalowanego w trakcie wyzwania jelonka. Nie zwróciłam jednak uwagi, że w przeciwieństwie do poprzednich konkursów, zgłoszenia można było wysyłać jedynie do 9 rano (czasu amerykańskiego), a nie do północy, więc banalnie, jak jakiś amator, przegapiłam deadline ;) No ale nic to, wzór i tak wyszedł ładny, jest już dostępny na Spoonflower.com oraz na Ku-ka.pl. Sama zamówiłam sobie próbkę na satynie i wygląda to obłędnie!

Blossom, my deer!

Blossom, my deer!

The first birds of spring

Wzięłam udział w jeszcze jednym wyzwaniu, tym razem organizowanym przez Bonnie Christine, jedną z moich ulubionych Surface Pattern Designerek. Challenge również miał miejsce na Instagramie, trwał dwa tygodnie, a w efekcie miała powstać kolekcja wzorów. W ten sposób udało mi się zaprojektować kolekcję The first birds of spring. Składa się z wzoru głównego oraz sześciu wzorów uzupełniających. Dodatkowo stworzyłam też modyfikacje kolorystyczne wzoru głównego. To mój sposób na przywołanie wiosny ;)

The first birds of spring

Przy okazji pozwolę sobie odpowiedzieć na pojawiające się czasem pytanie, czemu nie wszystkie moje wzory są dostępne do kupienia na Dresowka.pl. Otóż projektując wzór dla tego sklepu, przekazuję im prawa autorskie, oddając go na wyłączność. Nie mogę więc wtedy operować nim już w innych miejscach, sklepach czy przy innych formach współpracy. Jako że zależy mi na budowaniu swojej marki, nie chcę oddawać wszystkich projektów w obce ręce :) Ku-ka.pl nie oferuje na razie druku na dzianinie. Wiele rodzajów tkanin i dzianin jest dostępnych na Spoonflower.com, jednak jest to firma z siedzibą w Północnej Karolinie, więc koszty materiałów są droższe w przeliczeniu na złotówki, do czego dochodzi oczywiście koszt wysyłki. Nie ograniczam się jednak do rynku polskiego, dlatego Spoonflower jest dla mnie również atrakcyjnym miejscem do sprzedaży moich wzorów.

Rozwój

Udało mi się dobić do połowy mojej książki pod roboczym tytułem „Kariera Freelancera. Jak budować swoją markę”! Myślałam, że jest to nieosiągalne, biorąc pod uwagę mój niedoczas, ale jednak wszystko jest możliwe ;) W pierwszym tygodniu kwietnia muszę połowę materiału wysłać do wydawnictwa, stąd ten pośpiech. Mam nadzieję, że druga część pójdzie już z górki.

Jak zwykle zaliczyłam webinar u Pani Swojego Czasu, tym razem było o 7 krokach do samodyscypliny. Jak to ostatnio ładnie ujęła Magda (Feminine.pl) jestem wyciskaczką doby, a raczej staram się nią być, więc sukcesywnie próbuję zaprzyjaźnić się z samodyscypliną i efektywnym planowaniem.

I niewiadomo kiedy nastał kwiecień. Nie zdążyłam w marcu umyć okien, odmalować biura (od 2 tygodni ostatnia ściana czeka, aż zlituje się nad nią mój mąż), ale zdołałam odpocząć w dłuższy świąteczny weekend. Kwiecień zapowiada się jak zwykle intensywnie, już czekają w kolejce nowe projekty. Mam nadzieję, że uda mi się również zorganizować krótki weekendowy wypad z rodzinką, bo bardzo tego potrzebuję. Tymczasem cieszę się pojawiającą i znikającą wiosną, nie zwalniając tempa ;)

Jeśli chcecie na bieżąco śledzić moje poczynania na freelansie, koniecznie obserwujcie mój zawodowy profil na Instagramie i Facebooku!

Tribal Adventure in action! ??? #tribaladventure #surfacepatterndesign #patterndesign #pattern #tribal #indian #navy #spoonflower

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ewa Brzozowska (@brzozowskanet)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance, Grafika
Blogi, które czytam, czyli Share Week 2016
Blogi, które czytam, czyli Share Week 2016

Nie ukrywaj swoich talentów
Nie ukrywaj swoich talentów

Zamknij