Organizery do szuflad z ubrankami

Jak już zdążyłyście zauważyć we wpisie o pokoju dla mojego dziecka, podeszłam ambitnie do segregacji ubranek w komodzie, stosując zakładki z rozmiarem i rodzajem ubranek. Dostałam od Was kilka miłych komentarzy na temat tego pomysłu, więc postanowiłam go jeszcze ulepszyć i podzielić się tutorialem oraz materiałami do ich przygotowania :)

Informacje ogólne

 1. Moje zakładki są w rozmiarze A6 (kartka A4 podzielona na 4), tak by pasowały do pojemniczków o rozmiarach ok. 18 x 32 x 10 cm (szerokość x długość x wysokość). Pojemniczki mieszczą mi się idealnie 4 obok siebie w szufladzie.
 2. Pojemniczki to zwykłe plastikowe pudełka do przechowywania, które kupiłam jakiś czas temu w Lidlu (komplet 6 sztuk z pokrywkami). Nie pamiętam jakiej są marki, ale w sklepach jest szeroki wybór, np. pudełek firmy Curver. Równie dobrze można użyć też innych koszyczków, pudełeczek, cokolwiek pasuje Wam do rozmiarów szuflad w komodzie i ogólnej wizji.
 3. Zakładki najlepiej drukować na jak najgrubszym papierze. Moja drukarka nie przepada za bardzo grubymi arkuszami, więc aby uzyskać jak najtrwalszy efekt, drukowałam na zwykłym papierze, podkładałam pod niego gruby papier 250g/m2 i to razem laminowałam.

Czego potrzebujemy?

Organizery do szuflad z ubrankami - Czego potrzebujemy
Materiały potrzebne do przygotowania zakładek mogą być różne, w zależności od Waszych możliwości i oczekiwań. Przygotowując najtrwalszą, laminowaną wersję potrzebne nam będą:

 • drukarka,
 • papier do drukarki,
 • plik z projektem zakładek – chłopiec lub dziewczynka,
 • gilotyna do papieru lub nożyczki,
 • laminator,
 • folie do laminowania, najlepiej A5 (idealnie byłoby mieć A6),
 • pudełka na ubranka,
 • posegregowane ubranka.

Gilotyna do papieru nie jest konieczna, jednak znacznie ułatwia i przyspiesza równe cięcie. Tak samo można poradzić sobie bez laminatora, jednak wtedy uzyskujemy mniej trwały efekt i po wielokrotnym przekładaniu zakładek, mogą nam się w końcu zniszczyć.

Przygotowanie

 1. Pobieramy plik z projektem zakładek: dla chłopców w kolorystyce zielono-niebieskiej, a dla dziewczynek różowo-czerwonej. Zakładki przygotowane są w formacie A6, dla rozmiarów 52, 56, 62, 68, 74 oraz w wersji z podziałem na miesiące: 0-3 m, 3-6 m, 6-12 m, 12-18 m.
 2. Drukujemy odpowiednie strony z zakładkami, których potrzebujemy.
 3. Przecinamy kartkę na pół, tak aby uzyskać dwie osobne kartki w formacie A5 z dwiema zakładkami na każdej.
  Uwaga! Jeśli macie folie do laminowania w formacie A6 lub nie będziecie laminować, to przecinacie od razu na 4 osobne zakładki.
 4. Organizery do szuflad

 5. Umieszczamy kartkę z dwiema zakładkami w folii do laminowania. W moim przypadku, pod kartkę podkładałam gruby arkusz w tym samym rozmiarze, aby uzyskać sztywniejszy efekt.
 6. Organizery do szuflad

 7. Ustawiamy równo i umieszczamy arkusz w laminatorze. To samo robimy z drugą połówką z dwiema zakładkami. Laminujemy.
 8. Organizery do szuflad
  Organizery do szuflad

 9. Na koniec przecinamy zalaminowane arkusze, tak by otrzymać oddzielne zakładki.
 10. Organizery do szuflad
  Organizery do szuflad

 11. I gotowe! :) Umieszczamy zakładki w pudełkach z pionowo ułożonymi ubrankami.
 12. Organizery do szuflad

Pliki do pobrania

 1. Projekt zakładek dla chłopców: klik.
 2. Projekt zakładek dla dziewczynek: klik.

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w DIY, Mama
Urządzamy pokój dla niemowlaka

Biznes mama na macierzyńskim – infografika

Zamknij