Sekret szczęścia to żaden sekret

Recepta na szczęście. Szuka jej każdy z nas, szukają jej naukowcy i psycholodzy. Cały świat zastanawia się, co jest sekretem szczęśliwego życia. Pieniądze? Zdrowie? Rodzina? Święty spokój na emeryturze? Na pewno dobra materialne i zdrowie mają duży wpływ na zadowolenie z życia. Jednak możesz mieć to wszystko, trafić szóstkę w lotka, założyć wspaniałą rodzinę, a i tak nie osiągniesz pełni szczęścia, jeśli nie docenisz drobiazgów, które Cię otaczają.

Dla mnie szczęście to śniadanie w łóżku. Jazda samochodem z otwartymi szybami. Pierwszy w roku śnieg. Idealny sos serowy. Wygodne jeansy. Pocałunek na dobranoc. Ulubiona piosenka w radiu. Dobra książka. Pozytywny test ciążowy. Wieczór z książką i herbatą przy kominku. Zapach wiosny. Zielone światło.

Szczęście to niższy rachunek niż się spodziewałam. Chłodna strona poduszki. Miły SMS od męża. Wstanie o wczesnej godzinie z własnej woli. Zapach świeżo upieczonego ciasta. Dorwany ciuch na wyprzedaży. Nachosy w kinie. Chwila odpoczynku w środku dnia. Spacer z psem. Naładowana bateria w tablecie. Ciepły, mięciutki sweter. Otrzymanie przesyłki na czas. Porządek w kuchni. Kajzerka ze świeżą szynką.

Szczęście to zapach płynu do płukania. Nowy odcinek ulubionego serialu. Miękki dywan pod stopami. Pomalowane paznokcie. Kwiatek, który nie umarł pod moją opieką. Zdjęcia ślubne. Fajne ubranie. Zupa pomidorowa. Paliwo tańsze o 5 groszy. Uśmiech nieznajomego na ulicy. Pogawędka z kasjerką w sklepie. Nowe skarpetki. Koktajl truskawkowy. Wygodna pozycja do snu. Wizyta u fryzjera. Znalezione 2 zł w kieszeni spodni. Kopniaki jeszcze nienarodzonego dziecka.

To flanelowa pidżama i ciepłe kapcie. Zachód słońca. Spacer w deszczu. Nic nierobienie przez cały dzień. Spotkania z rodziną. Ciepłe kakao. Odręcznie pisany list. Uśmiech wywołany na czyjejś twarzy. Pies, który zasypia na moich kolanach. Praca z zaangażowaniem. Dźwięki pianina. Nowy kolor ścian. Leżenie na trawie.

Szczęście to znać imię listonosza. To ból brzucha ze śmiechu. Seksowna bielizna. Kolacja przy świecach. Mandarynki w zimie. Wygodne siodełko w rowerze. Zapach kwiatów. Zimne piwo w upalny dzień. Ładna sukienka. Długa rozmowa z siostrą. Skarpetki do pary. Własnoręcznie zrobiony krzywy szew na maszynie do szycia. Herbata z miodem, cynamonem i goździkami. Ziemniaki z ogniska. Firanka, której nie trzeba prasować. Wygodne buty. Nowy szampon do włosów. Wygrana licytacja na Allegro. Czekolada z całymi orzechami. Kawa z duuuużą pianką w ulubionym kubku.

Sekret szczęścia to wiedzieć, że sama jesteś odpowiedzialna za swoje życie. To spełnianie swoich marzeń, dążenie do celu, wiara w siebie i swoje możliwości.

Sekret szczęścia to żaden sekret, to szczęście mierzone nie latami, a chwilami, które przenikają Twoje życie.
Radość z tego, co już jest.
A czym dla Ciebie jest szczęście? Czy potrafisz je dostrzec i docenić? :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis