Twój mały wielki pomysł

Każda z nas, kobiet biznesu, marzy po cichu o swoim wielkim sukcesie. Dla niektórych tym sukcesem będzie coś naprawdę znaczącego. Wpatrzone w celebrytów, którzy napisali kolejną książkę, stworzyli kolekcję ubrań, nakręcili film czy rozwinęli swój wielki biznes, mierzymy bardzo wysoko. Znowu dla innych tym „wielkim” sukcesem będzie po prostu zapewnienie sobie niezależności, wolności i praca „po cichu” nad czymś, co sprawia im największą radość. W obydwu przypadkach wszystko zaczyna się od pomysłu.

Szukając swojej drogi, wychodzimy z siebie, próbując wpaść na choć jeden genialny pomysł, który przyniesie nam ogromne zyski w jak najkrótszym czasie. Nie chcemy być przeciętne, chcemy robić coś innego, coś fajnego, coś znaczącego.
W efekcie próbujemy coraz to kolejnych nowych koncepcji, nie kończąc poprzedniej i nie przygotowując się należycie do jej realizacji. Widząc, że nie przynosi to efektów, popadamy we frustrację, próbując za wszelką cenę wyrwać swoją karierę z otchłani przeciętności.

Takie podejście jest drogą do nikąd. Nie możesz zauroczona sukcesem innych próbować osiągnąć od razu podobny cel. Nie wiesz, jaką drogę oni przeszli do tego by osiągnąć sukces, od czego zaczynali, ile mieli pieniędzy na start. Powielanie pomysłów innych też na dłuższą metę się nie sprawdzi. W szukaniu pomysłu na biznes musisz zacząć z całkowicie innej strony.

Olej ambicję i wielkie plany.

Usiądź i pomyśl o tym, co sprawia Ci niesamowitą frajdę. Nie przeliczaj tego od razu na pieniądze. Lubisz rysować? To zacznij rysować. Lubisz pisać wiersze? To pisz! Lubisz projektować i szyć ubrania? Łap za maszynę! Poczuj totalną swobodę działania i pełną wolność. Zrób coś co nie musi mieć żadnej wartości rynkowej, nie musi na nikim robić wrażenia.

Wyluzuj.

Dopiero wtedy, gdy poczujesz, że to jest w stu procentach Twoje, zobaczysz, że ludzie zaczną się tym interesować. Niezależność, pasja z jaką do tego podchodzisz, zainspiruje innych i nada dodatkową wartość twoim dziełom. Twój pomysł nie musi być od razu wielki. Może być bardzo malutki, ważne, żeby był Twój. Im bardziej Twój pomysł będzie „Twój”, tym bardziej będzie niezwykły i będzie miał szansę stać się czymś wielkim.

Od jakiego pomysłu zaczął lub masz nadzieję, że zacznie się Twój sukces? :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance
Nie bój się zmian na lepsze!

Zamknij