Co słychać na freelansie? #17

Co słychać na freelansie 17

Gdy nie jestem w stanie przypomnieć sobie, kiedy ostatnio pisałam freelancerskie podsumowanie, to znak, że najwyższy czas na kolejny wpis z serii „Co słychać na freelansie” ;)

Mój freelancing ostatnio żyje raczej skokowo. Przez ostatnie dwa miesiące zamiast spokojnej ciągłości, pracuję w zrywach między chorobami Piotrusia. Atrakcje pierwszego trymestru ciąży również dały się we znaki, więc mój tryb pracy daleki był od szalonej wiosennej produktywności. Ale to nie znaczy, że nic się nie działo!

No to lecimy.

Publikacja Drawn Volume 2

Zacznijmy od sukcesów. W maju, z drugiego końca świata, przyleciał do mnie piękny album Drawn Volume 2. Leaders in Contemporary Illustration. Ta potężna publikacja to przegląd twórczości, życia i kreatywnych praktyk dzisiejszych czołowych ilustratorów. Album jest przewodnikiem dla wszystkich firm, które chcą rozwijać relacje z najlepszymi światowymi twórcami. Wśród prawie dwustu wspaniałych, inspirujących artystów, na stronie 54-tej znalazłam się też ja! Album został wydany przez australijskie wydawnictwo Capsules Book i jest przez nich rozsyłany do najróżniejszych Art Directorów i firm, współpracujących z artystami. To dla mnie szansa, żeby rozreklamować moją twórczość w szerokim świecie. Kto wie, co z tego wyniknie? ;)

A oto mój biogram z publikacji:

Ewa Brzozowska is a Surface Pattern Designer and an Illustrator currently working and living in Poland.
Beginning her career as a self taught graphic designer, Ewa went on to gain further education, receiving an IT engineering degree with a major in graphic design and DTP from the University of Information Technology, Warsaw. Shortly after completing her studies, Ewa established her creative freelance business where she largely produced branding projects and website designs for a long list of reputable clients.
In 2015 Ewa began experimenting with surface pattern design seeing immediate success with her first design becoming a best seller in Poland. This immediate success cemented her decision to move forward with pattern design as her primary focus.
„I love creating cute characters and animals that make people smile. Each of my pattern tells its own story. As a mother of a 3 year old boy, I draw inspiration from my everyday life. My style has developed naturally over the years whilst I have been pursuing my creative career. My clients are mainly textile stores and sewing companies.”
Ewa is driven to become the very best at what she does. „I am constantly working hard to improve my illustrative techniques and develop a stron and recognisable style. What I want the most, is to thrive in this fascinating industry, have fun and spread my passion to the world.”

Co słychać na freelansie - Drawn Volume 2

Co słychać na freelansie - Drawn Volume 2

Konkurs Muscat

Kolejny sukces to świeżynka, informacja z wczoraj ;) W zeszłym tygodniu sklep Muscat.pl (skąd pochodzą moje piękne okulary) ogłosił konkurs na projekt letniego plecaka-worka. Natknęłam się na informację o konkursie we wtorkowy wieczór, aż mnie ciary przeszły i nie mogłam zasnąć z podekscytowania – no przeznaczenie! Jakże mogłabym nie wziąć w tym udziału. W długi weekend zrobiłam projekt, który od razu pojawił się w mojej głowie – klimat tropikalny, flamingi, okulary, no po prostu plecak, który sama chętnie bym nosiła. Po cichu trzymałam za siebie kciuki i udało się! Muscat wybrał właśnie moje flamingi :) Ucieszyłam się przeogromnie, nie tylko ze względu na dwie pary nowych okularów, które dostanę, ale przede wszystkim dlatego, że mój projekt będzie teraz częścią marki, którą tak bardzo uwielbiam. Plecak niebawem będzie do kupienia w sklepie internetowym i showroomach Muscat – how awesome is that?? ;)

Co słychać na freelansie - Muscat

Sklep internetowy

Po newsach sukcesowych czas na małe ugaszenie emocji. Tak jak pisałam kilka tygodni temu, 15-stego maja uruchomiłam mój sklepik internetowy. Miałam od razu ostro się nim zająć, uzupełnić nowymi projektami, pobawić się w marketing, a wyszło tak, że uruchomiłam i cisza. Nie zrobiłam od tego czasu z nim nic nowego, nie mówiłam o nim, no po prostu cisza. Powód tej sytuacji jest bardzo prozaiczny, przytłoczyły mnie obowiązki, zwyczajnie brakło czasu i siły. Przez cały maj pracowałam intensywnie nad jednym dużym zleceniem, które kosztowało mnie więcej czasu niż się spodziewałam. Dlatego na bok odsunęłam to, co nie było w tym momencie aż tak pilne. Ale sklep oczywiście cały czas działa, jak najbardziej można robić zakupy, a już w tym lub w przyszłym tygodniu pojawią się nowe plakaty.
Przyznaję się więc do małego fuckupu, ale taki problem to nie problem, kwestia czasu i wszystko ogarnę ;)

Nowe wzory

Przez tak długi czas nie pokazywałam nowych wzorów, że nawet nie wiem, od których zacząć ;) Rysowałam jak zawsze dużo, w przeróżnych technikach, na zlecenie i według własnego pomysłu.

Wyzwanie #the100dayproject

Moje wyzwanie #the100dayproject rozpoczęłam 12-stego marca. Nie wiedziałam wtedy jeszcze, że za chwilę będę w ciąży. Ani że Piotruś będzie chorował na zapalenie oskrzeli i po krótkiej przerwie na ospę. Nie wiedziałam, że będę wieczorami padać na twarz ze zmęczenia i pracować ponad siły, żeby nadrabiać piętrzące się zaległości. Gdybym wiedziała, to bym nie zaczynała ;) Ale ja się tak łatwo nie poddaję! Dałam się co prawda dogonić globalnemu projektowi #the100dayproject, który zaczął się około 2 tygodnie po mnie, ale nie zatrzymałam się. W nieco wolniejszym tempie nadal wrzucam na Instagrama moje małe ilustracje postaci z bajek i kreskówek.
Nawet Andy J. Miller, lider tego projektu, mój kreatywny guru, odpadł na 31-wszym dniu. Jedna z organizatorek – Ella Luna – jest kilka dni do tyłu. Każdego czasem dopada rzeczywistość, ale grunt to nie poddać się. Można zwolnić, chwilę odpocząć, ale jeśli tylko starcza sił, trzeba iść dalej.
Już na tym etapie wyzwanie dużo mi dało. Potrzebuję coraz mniej czasu, żeby coś narysować. Ćwiczę systematyczność, kreskę, badam różne style i przy okazji robię sobie powrót do przeszłości. Z niektórymi bajkami wiążą się naprawdę silne wspomnienia!
Kto jest w tym ze mną i dalej trwa w wyzwaniu? :)

Spoonflower Magazine

W maju wyszedł kolejny, już czwarty, numer magazynu Spoonflower. Z niemałą satysfakcją muszę się pochwalić, że w każdym z nich pojawiły się moje wzory. I już wiem, że w piątym też będą ;) Uwielbiam ten portal i społeczność, której jestem częścią. Wypracowanie tej pozycji zajęło mi trochę czasu i kosztowało sporo pracy, ale teraz czuję ogromną satysfakcję! Zapraszam przy okazji do mojego Spoonflowerowego sklepu, w którym sukcesywnie pojawiają się nowe projekty.

Co słychać na freelansie - Spoonflower

Wywiad w Mamo Pracuj i w Radiu Plus

Niedawno wybrałam się do Radia Plus Radom na sympatyczną rozmowę na temat freelancingu, blogowania, projektowania wzorów i ogólnie mojej rzeczywistości. Było wesoło, zaczynają mi się podobać te wywiady :D A rozmowy będzie można posłuchać na antenie Radia Plus (można słuchać on-line) 11 czerwca po godz. 19-stej w audycji „Nie święci garnki lepią”, serdecznie zapraszam! :)

Poza tym na portalu Mamo Pracuj pojawił się wywiad ze mną. Z Ewą Moskalik-Pieper rozmawiałyśmy o godzeniu pracy i macierzyństwa, trochę o mojej historii, książce i planach na przyszłość. Zapraszam do lektury.

To chyba z grubsza tyle newsów z mojego freelancerskiego świata. Jak widać, nie zawsze jest z górki, ale małymi kroczkami wydeptuję dalej tę moją obraną ścieżkę. Przyznam szczerze, że w ostatnich miesiącach miewałam kryzysy, chwile, w których nie miałam siły, nie chciało mi się, nie miałam pomysłów albo zwyczajnie wszystko było nie tak. Niestety nie da się uniknąć takich momentów w biznesie, a szczególnie tym kreatywnym. Ale zawsze staram się wyciągać wnioski z takich sytuacji, chwilę odpocząć, by na nowo złapać wiatr w żagle. Teraz właśnie go łapię :)

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Freelance
10 oznak tego, że kochasz swoją pracę
10 oznak tego, że kochasz swoją pracę

Jak radzić sobie ze stresem na freelansie?
Jak radzić sobie ze stresem na freelansie?

Zamknij