Odrobina fejmu, czyli Radomski Plebiscyt Blogowy 2016

Radomski Plebiscyt Blogowy

Nie jestem przesądna, ale 13-stego w piątek zawsze staram się mieć na baczności. Pluję przez lewe ramię, gdy drogę przebiegnie mi czarny kot i nie podejmuję się większych przedsięwzięć, by nie kusić losu. 13. maja był dniem jak każdy inny. Trochę męczącym, marudnym, na głowie miałam za dużo i ogólnie byłam w niedoczasie. Na szczęście mimo przeciwności losu udało mi się dotrzeć na Galę Radomskiego Plebiscytu Blogowego.

Radomski Plebiscyt Blogowy

To pierwszy tego typu plebiscyt w Polsce i oczywiście pierwszy w naszym mieście. Radomski Plebiscyt Blogowy to wydarzenie zorganizowane przez Honoratę Dyjasek, znaną jako Webska.me. Nie wiem, jak ona to robi, ale wystarczyło jej kilka tygodni, by od pomysłu przejść do realizacji i to na wysokim poziomie.
W Polsce są różne imprezy blogowe, od Blogu Roku po Blog Conference Poznań. Ale żeby na nich zaistnieć, trzeba być już naprawdę blogowym KIMŚ. Dlatego tak świetnym pomysłem jest lokalny plebiscyt. To okazja, by nawet początkujący blogerzy mogli zabłysnąć, wyjść z cienia. Tutaj każdy mógł się zgłosić, nieważne, czy pisze od dwóch lat czy dwóch tygodni. Wystarczyło mieć 10 wpisów na swoim blogu, by móc rywalizować o statuetki i dumnie brzmiące tytuły.
W jury Plebiscytu zasiedli ludzie aktywnie działający w naszym regionie. Każdy z nich wybrał zwycięzcę w jednej z dziesięciu kategorii. Dodatkową, najważniejszą nagrodą był tytuł Ikony Radomskiej Blogosfery. Tytuł, o który walczyli wszyscy.

Co dał mi udział w Plebiscycie?

Zaczynając moją przygodę z blogowaniem, nie myślałam w kategoriach lokalnych. Nie miałam pojęcia, czy są w Radomiu inni blogerzy. Okazało się, że jest ich sporo, bo do plebiscytu zgłosiło się kilkudziesięciu kandydatów. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć mnie.
Jakiś czas temu dołączyłam nieśmiało do grupy Radomskiej Blogosfery na Facebooku. Jednak czułam, że jestem trochę z boku. Nie znałam innych członków osobiście, nie byłam w stu procentach częścią tej małej społeczności. Radomski Plebiscyt Blogowy okazał się idealną okazją, by to zmienić. Wreszcie miałam szansę porozmawiać z ludźmi, których znałam tylko z perspektywy ich blogów. Poznałam masę świetnych osób, m.in. Basię z Barbeo.pl, Darię ze Styllove.blogspot.com, Magdę z Naturebyme.pl, Adriana z Szarowki.blogspot.com, Lucy z LucyMayday.blogspot.com, Gosię z Mimo-mk.blogspot.com i cudowną Anię z Okiemmamy.pl. Fajnie było porozmawiać o blogowaniu i nie tylko. Poznać innych, którzy mają podobną pasję, też siedzą po nocach tworząc swoje miejsca w sieci. To dużo więcej warte niż statuetki, które zdobyłam. Miło było też wyjść z domu, spędzić wieczór z dorosłymi, ładnie się ubrać, udzielić wywiadu do Eski i zjeść kawałek pysznego tortu ;)

Radomski Plebiscyt Blogowy

Ikona Radomskiej Blogosfery

Piątek 13-stego okazał się dla mnie dniem wyjątkowo szczęśliwym. Zostałam nagrodzona w kategoriach:
– Najlepszy Blog Parentingowy
– Najlepszy Blog Specjalistyczny
– i zdobyłam najważniejszy tytuł – Ikona Radomskiej Blogosfery.
To właśnie to wyróżnienie było dla mnie największym zaskoczeniem. Nigdy nie postrzegałam się jako „Ikonę”. Przez długi czas nie mogłam pozbyć się wrażenia, że moje blogowanie to tylko „takie tam pisanie”. Bloger? Nie, to nie ja. Ja tylko tak sobie piszę. I nie wiem kiedy to „tylko” stało się „aż”. Okazało się, że to moje pisanie ma znacznie. Dostaję od Was maile, w których mówicie, że Was motywuję, że rozumiem i że pomagam zaakceptować macierzyńską rzeczywistość. Że czytacie moje słowa, pieczecie sernik kokosowy i dziergacie pufę na szydełku. Że odważyłyście się walczyć o swoje marzenia i dokonać zmian w swoim życiu. Takie słowa sprawiają, że chcę pisać dalej. Już nie tylko dla siebie, ale i dla Was. Tytuł „Ikony Radomskiej Blogosfery” dodał mi skrzydeł i wiary w to, że warto.
Może to nie to samo co „Blog Roku” czy jakieś inne Oskary. Ale dla mnie to nagroda o porównywalnej wartości. Jestem lokalną patriotką. Takie wyróżnienie w moim rodzinnym mieście cieszy podwójnie. Będę więc dumnie blogować dalej, dzierżąc tytuł Ikony Radomskiej Blogosfery.

Radomski Plebiscyt Blogowy
Autor zdjęcia: Kinga Sara Wolak photography

Laureaci Radomskiego Plebiscytu Blogowego

Oto lista laureatów Radomskiego Plebiscytu Blogowego:
– Najlepszy Blog Lifestylowy – Małgorzata Kopińska i Jej blog Mimo blog
– Najlepszy Blog Parentingowy – Ewa Brzozowska i blog Freelance Mama
– Najlepszy Blog Modowy – Daria Darenia i blog Styllove
– Najlepszy Blog Kosmetyczny – Barbara Maciejewska i blog Barbeo
– Debiut Roku 2015 – Michał Jończyk i blog www.heweliusz.pinger.pl
– Blog Tematyczny – Małgorzata N-ska i blog Ruda z wyboru
– Blog Specjalistyczny – Ewa Brzozowska i blog Freelance Mama
– Tekst Roku 2015 – Małgorzata N-ska i blog Ruda z wyboru
– Bloger z Pasją – Małgorzata N-ska i blog Ruda z wyboru
– Blog Publiczności – Małgorzata N-ska i blog Ruda z wyboru
IKONA RADOMSKIEJ BLOGOSFERY – Ewa Brzozowska i blog Freelance Mama

Patrzę na te trzy piękne statuetki, stojące nad biurkiem i uśmiecham się do nich, bo dzięki nim wiem, że warto. Warto wierzyć w marzenia, iść za głosem serca i poświęcić się pasji. Mimo zmęczenia, natłoku obowiązków, warto mieć swoje małe miejsce i zaprosić do niego innych. Blog to nie tylko statystyki i tysiące lajków na Facebooku. To emocje, przemyślenia i przede wszystkim ludzie, którzy za tym stoją. Cieszę się, że trafiłam do tego blogowego świata, w którym mogę mieć swój głos. Dziękuję Wam za to, że tu jesteście, czytacie, komentujecie i razem ze mną tworzycie miejsce, w którym mogę być sobą.

Radomski Plebiscyt Blogowy

Zdeklarowana freelancerka - Surface Pattern Designer. Prywatnie szczęśliwa żona i mama. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu.

Poprzedni wpis
Kolejny wpis
Więcej w Rozwój
Co Freelance Mama robi na Tinderze?
Co Freelance Mama robi na Tinderze?

Szczęście jest wyborem
Szczęście jest wyborem

Zamknij